PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427194}

Zakazane imperium

Boardwalk Empire
8,1 48 082
oceny
8,1 10 1 48082
7,3 9
ocen krytyków
Zakazane imperium
powrót do forum serialu Zakazane imperium

Swiezo po ostatnim epizodzie I musze powiedziec ze serial utrzymywal poziom. Znakomity pierwszy jak I ostatni sezon.
Co uwazam za najwiekszy plus filmu to charakteryzacja I gra aktorska.
Zdecydowanie wyrozniam Steve Buscemi, Michaeal Pitt I Michael Shannon. Co za role, zwlaszcza ten ostatni byl naprawde niesamowity. Pitt nie nagral sie duzo ale pozostawil swietne wrazenie.
Co do moich ulubionych charakterow filmowych, uwielbiam Mickey za humor, ale szczegolnie polubilem Jimmy, Richarda I Chalky.
Najbardziej na nerwy dzialala mi Margaret I Gillian, chociaz z drugiej strony obok Nucky, byly one najciekawszymi charakteremi.
Bylo wiele wzruszajacych, naprawde swietych motywow w filmie. Najwiekszym zaskoczeniem bylo to jak skonczyl Jimmy. Kompletny szok, mimo ze tyle lat uplynelo od tego sezonu I odcinka, wciaz to pamietam.
Najgorsze bylo....zakonczenie. Nie rozumiem jak moglo do tego dojsc?

SPojler ponizej

Jak to mozliwe, ze syn Jimmego tak sie zmienil. Nie tylko pod wzgledem wygladu ale I zachowania. No I jak to mozliwe ze zrobil to co zrobil w ostatnim epizodzie.
Czegos nie rozumiem. Czy egzekucja to byl jakis jego motyw niezaplanowany, spontaniczny, czy on to planowal od dawna. Bardzo dziwne, chociaz z drugiej strony ironiczne.

ocenił(a) serial na 9
dabram17

Fabula konczy sie arcyklasycznie, jak filmy gangsterskie z lat...30. Zlo nie poplaca. W kazdej postaci. Wedlug mnie trup scieli sie za gesto, dobrze ze chociaz niektorzy przezyli:)

ocenił(a) serial na 10
dabram17

według mnie syn Jimmiego miał to od dawna zaplanowane. Po pierwsze chciał się zemścić, za zabicie jego ojca a po drugie jego babcia wylądowała w szpitalu psychiatrycznym o co młody obwiniał Nuckiego . Generalnie dobrze że tak się skończyło, jakby Nucky po prostu odjechał i zostawił wszystko to byłoby mało efektownie. Z drugiej strony szkoda że nie zginął Luciano i Mayer bo nie przepadałem za nimi ale jak powiedział Nucky ,, nie doceniłem Was" ...

ocenił(a) serial na 9
arthas74

Luciano jest postacia historyczna. Tez go nie cierpiealem. Co najgorsze, przezyl wszystko, byl superbosem a na starosc to nawet byl na tyle popularny aby udzielac wywiadow. Kawal gnoja ale mialmzdolnosci organizacyjne.

ocenił(a) serial na 10
dabram17

no to prawda. Podobno podczas II wojny sabotował amerykańskie okręty, dzięki czemu mógł negocjować późniejsze wyjście z więzienia.

- Mayer Lansky z tego co pamiętam to miał Polskie korzenie
- Steve Buscemi był jedną z najbardziej charakterystycznych postaci serialu, kapitalnie odegrał swoją rolę, tak samo jak aktor grający Ala Capone. totalna miazga ;D

ocenił(a) serial na 10
arthas74

to tak z innej beczki hehe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones