serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Zawód: Amerykanin

The Americans
2013 - 2018
1 godz.
7,7 7 265
ocen
7,7 10 1 7265
8,0 3
oceny krytyków
Dwoje sowieckich agentów udaje szczęśliwe małżeństwo, aby szpiegować amerykański rząd. więcej mniej
Zawód: Amerykanin zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Serial zdobył nagrodę Złoty Glob, 20 innych nagród oraz 71 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Zawód: Amerykanin
Spot nr 2 (sezon 6, polski)
Zawód: Amerykanin
Spot nr 1 (sezon 1)
nr 2 (sezon 6, polski) 2018-09-03T13:57:36 https://fwcdn.pl/webv/76/47/47647/thumbnail.47647.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/111/663711/20180530_the_americans_premiere_monday_21.vp9.1080p.webm

„Zawód: Amerykanin” to seria, opowiadająca historię dwójki szpiegów KGB. Udający szczęśliwe małżeństwo, żyjący na przedmieściach Waszyngtonu w czasach prezydentury Ronalda Reagana Philip (Matthew Rhys) i Elizabeth Jennings (Keri Russell) zajmują się przechwytywaniem informacji dla Związku Radzieckiego. W skład ich rodziny wchodzi również„Zawód: Amerykanin” to seria, opowiadająca historię dwójki szpiegów KGB. Udający szczęśliwe małżeństwo, żyjący na przedmieściach Waszyngtonu w czasach prezydentury Ronalda Reagana Philip (Matthew Rhys) i Elizabeth Jennings (Keri Russell) zajmują się przechwytywaniem informacji dla Związku Radzieckiego. W skład ich rodziny wchodzi również dwójka dzieci, które nie mają pojęcia czym trudnią się ich rodzice i jaka jest ich prawdziwa tożsamość. Z dnia na dzień związek Philipa i Elizabeth zdaje się coraz bardziej namiętny i szczery, jednak ciągła eskalacja zimnej wojny sprawia, iż w ich życie coraz mocniej ingeruje siatka szpiegów, pod której kontrolą się znajdują. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy ich sąsiadem zostaje Stan (Noah Emmerich), agent FBI pracujący dla kontrwywiadu.

na podstawie
Oliver North (materiały do scenariusza, historia) / Tracey Scott Wilson (materiały do scenariusza, historia)
studio
DreamWorks Television
tytuł oryg.
The Americans
inne tytuły
W odcinku pt. "Pilot" (1x01) w biurach FBI widać komputery osobiste IBM. Akcja epizodu rozgrywa się jednak we wczesnych miesiącach 1981 roku, a nie były one dostępne aż do sierpnia tamtego roku.
W rozgrywającej się w centrum handlowym scenie w odcinku pt. "Pilot" (1x01) słychać w tle utwór "Harden My Heart" zespołu Quarterflash. We wczesnych latach 80. w takich miejscach nie emitowano jednak ówcześnie współczesnych popowych utworów, tylko instrumentalne wersje znacznie starszych piosenek.
Kiedy w odcinku pt. "Pilot" (1x01) Elizabeth po raz pierwszy spotyka Phillipa w siedzibie KGB, oboje piją herbatę ze szklanek, na których widnieje wizerunek dwugłowego orła, herbu współczesnej Federacji Rosyjskiej.
Pomysł na serial wydaje się być z założenia interesujący, ale nie sposób pominąć tu termin "kuriozum", kiedy za opowieść o tajnych szpiegach KGB, infiltrujących cywilne jak i wojskowe szeregi Ameryki biorą się właśnie Amerykanie. To trochę tak, jakby Rosjanie powzięli się nakręcenia historii o Wałęsie mając do dyspozycji masę informacji... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych