PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663711}

Zawód: Amerykanin

The Americans
7,7 7 459
ocen
7,7 10 1 7459
8,0 3
oceny krytyków
Zawód: Amerykanin
powrót do forum serialu Zawód: Amerykanin

Ciekawi mnie czy ten serial jest choćby częściowo oparty na jakichś autentycznych postaciach? (chodzi mi o to agenturalne małżeństwo rzecz jasna, nie o np Reagana :D)

ocenił(a) serial na 10
as_lunatic

A ile jest faktów nieautentycznych???

użytkownik usunięty
as_lunatic

Polecam książkę nielegalni - Severski (Polski były szpieg). Co prawda nie ma tam małżeństwa szpiegów, ale podobnie są ludzie "nielegałowi", którzy asymilują się jak główni bohaterzy serialu. Jest to dla mnie po prostu nie pojęte jak można żyć tak.

as_lunatic

Chyba Anna Chapman została tak kila lat temu wykryta, to rosjanka.
Wikipedia:
Anna Chapman właściwie Anna Wasiljewna Kuszczenko – zatrzymana w Nowym Jorku za szpiegostwo na rzecz Rosji. Deportowana 8 lipca 2010 do Rosji na podstawie wymiany więźniów. Stała się celebrytką. Pozowała, między innymi, dla czasopisma Maxim.

ocenił(a) serial na 6
as_lunatic

Bardzo prawdopodobne. Ruscy posiadali i posiadają najlepszy wywiad na świecie. Lata 80 to okres nasilonej akcji wywiadowczej ze strony ZSRR, które było w stanie wyłączyć CIA praktycznie z gry. Ten facet to sztandarowy przykład: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aldrich_Ames

nyggy

Np. Anton Maciarewicz i przekazywanie dokumentow ambaSSadzie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones