serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Zmiennicy

1986 - 1988
58 min.
7,5 39 404
oceny
7,5 10 1 39404
7,7 7
ocen krytyków
Młoda dziewczyna w przebraniu mężczyzny zatrudnia się jako kierowca taksówki. więcej mniej
Zmiennicy zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Auto jest zdezelowane i kierownictwo obiecuje wymianę na nowszy model. Kiedy pojazd zostaje zmiażdżony przez posąg Zwycięskiej Myszy Postępu i Tradycji, pan Stanisław trafia do szpitala. Tam poznaje dyrektora Michalika, który pracuje w ważnym ministerstwie. Pielęgniarki biorą Stanisława za Michalika. Rozpoczyna się komedia pomyłek.Auto jest zdezelowane i kierownictwo obiecuje wymianę na nowszy model. Kiedy pojazd zostaje zmiażdżony przez posąg Zwycięskiej Myszy Postępu i Tradycji, pan Stanisław trafia do szpitala. Tam poznaje dyrektora Michalika, który pracuje w ważnym ministerstwie. Pielęgniarki biorą Stanisława za Michalika. Rozpoczyna się komedia pomyłek. Taksówka WPT-1313 jest także przedmiotem zainteresowania strażaka Zenona Kuśmidra i przemytników. Wszystko za sprawą torby pełnej kiełbasy nafaszerowanej narkotykami. Przemyca ją do Polski sympatyczny Taj studiujący w Warszawie, Krashan Bhamaradżanga.

na podstawie
studio
Centralna Wytwórnia Programów i Filmów Telewizyjnych Poltel
tytuł oryg.
Zmiennicy
inne tytuły
Partners Miedzynarodowe
Co-drivers Miedzynarodowe
więcej
Główną rolę żeńską zaproponowano z początku Jadwidze Jankowskiej-Cieślak. Ta jednak odmówiła.

O rolę Jacka Żytkiewicza ubiegali się Krzysztof Stelmaszczyk oraz Cezary Harasimowicz (temu drugiemu udało się wcielić w postać Wojtka - kierowcy Kłuska). Ostatecznie angaż dostał Mieczysław Hryniewicz.
Pierwotnie rolę przełożonego Kasi, Zdzisława Mroczkowskiego, miał zagrać Wiesław Gołas. Ostatecznie wcielił się w niego Janusz Rewiński.
Taksówki - bez nich chyba nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania dużego miasta, mniejszych zresztą też. Dlatego nie dziwi fakt, że powstał serial, którego głównymi bohaterami są właśnie taksówkarze. To właśnie oni znają miasta jak własną kieszeń. Przynajmniej kiedyś, ponieważ teraz w dobie GPS-ów trafienie nawet w najmniejsze zaułki nie nastręcza... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych