PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=711132}

iZombie

7,4 19 151
ocen
7,4 10 1 19151
6,3 3
oceny krytyków
iZombie
powrót do forum serialu iZombie

Na plus - fajna główna zombiaczka, całkiem przyjemnie wciela się w kolejne tożsamości, chociaż mogłoby to być jeszcze mocniej wyeksponowane, w końcu to główna zaleta serialu.
Oryginalny pomysł miasta opanowanego przez ukrywające swą tożsamość zombie też niczego sobie, aczkolwiek patrząc na ich liczbę to jedna rzeźnia Blaina nie miałaby szans ich po kryjomu obsłużyć. No ale niech tam.
Ogólny koncept całkiem fajny.

Minusy - cukierkowość do bólu.
Po E01 miałem nadzieję na klimat mroczny, gęsty, mieszaninę akcji, grozy, z brutalnością właściwą zombie, zwiodły mnie komiksowe wstawki i atrakcyjna bladość Liv. Prosiło się poprowadzić ten serial w inną stronę, inny klimat, zamiast słodkiej adaptacji komiksu (czy też słodkiego? nie wiem).

Prócz Liv cała reszta bohaterów jest prosta jak konstrukcja cepa. Przewidywalna. Śliczna, aż ocieka z nich ta śliczność.

Oglądając miałem cały czas wrażenie, że melodia serialu zamiast być zagrana w nucie punk rocka i gothic metalu wykonana została jak pop dla nastolatek.
No i uczucie to miało podstawę - za scenariusz odpowiadają osoby pracujące przy takich młodzieżówkach jak Veronica Mars, 90210 i Jezioro Marzeń.

To widać, to słychać, to czuć. Nie powiem, że to produkcja zupełnie do kitu, czy że nie zasługuje na 7/10 bo każdy ma własny gust, ale w bardziej wymagającym widzu serial nie wzbudzi takiego zachwytu.

ocenił(a) serial na 8
Cerbin

Zgadzam się z tobą, Cerbin, ale przyznać trzeba, że jak serial dobrze wystartował tak i dobrze kończy (chodzi tu o końcówkę sezonu 2).
Najbardziej właściwie podobały mi się te ostatnie odcinki.
A co do liczebności nieumarłych, to chyba tak dużo to ich znowu nie ma... Znaczy, bo gdyby było ich więcej, to rzeczywiście Blain musiałby założyć sieciówkę, albo przejąć Mac`a, a nic nie mówili o szwędających się "białasach".
Btw, dlaczego oni są biali? Zombizm raczej nie powoduje braku pigmentu, a jeśli już są biali, to powinni też być innooczni, nie?
(Zresztą, nie czepiam się)
:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones