Cannes 2019: Xavier Dolan opowiada nam o nowym filmie

Jednym z kandydatów do Złotej Palmy jest Xavier Dolan, który do Cannes przyjechał z filmem "Matthias & Maxime". Zobaczcie, co o swoim nowym dziele powiedział Michałowi Walkiewiczowi, który miał też okazję porozmawiać z aktorami.

komentarze 8

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
5
Indy_6
Xaviar to naprawdę fajny gościu :)
3
Samaranth
Spoko, choć po pierwszych reakcjach w Cannes można wnioskować że film dosyć średni. Trzeci najgorszy wynik w Jury Grid i średnia 1.7 (Skala 0-4 czyli coś koło 5.4/10). Czyli że pewnie tak jak z "The Death and Life of John F. Donovan" na szerszą dystrybucję w Polsce nie ma zbytnio co liczyć...
1
Kosia_filmweb
@Samaranth Ranking Screen Daily to jedno, ale warto poczytać resztę recenzji, które są zdecydowanie bardziej pozytywne niż były przy "To tylko koniec świata", nie wspominając o Donovanie. Dystrybutorem "Matthias & Maxime" jest Gutek Film, więc film będzie pokazywany w polskich kinach :)
Samaranth
@Kosia_filmweb W sumie, to w zeszłym roku z podobnym odbiorem spotkał się Under the Silver Lake, który uwielbiam :P Swoją drogą fajnie że film pojawi się w Polsce, ale skąd informacja że GutekFilm dystrybuuje film? Nigdzie nie mogłem znaleźć takich informacji.
LukaszJarosz25
Dolan sprawia wrażenie gościa, który namiesza w sztuce. Dlaczego? Bo potrafi dostrzec swoje błędy i chyba wie, że już nigdy nie będzie w 100 procentach zadowolony z filmu.
telcontar_2929
Przyjemny wywiad i nie wiadomo kiedy mija te 6 minut, ale następnym razem proszę byście fragmenty filmu wybierali bez napisów w innym języku, bo trochę kłuje oczy jak się niemal zlewają ze sobą.
Kosia_filmweb
@telcontar_2929 Tylko, że jeszcze nie upubliczniono fragmentów filmu bez napisów ;)

zwiastuny