Zwiastun Nr 1 Piłsudski(2019): Zwiastun nr 1
To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia

komentarze 73

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Indy_6
Okropnie amatorski zwiastun. Polska wciąż nie potrafi tego robić. Poza tym kiepski color-grading i ta patetyczna muzyka.... Szykuje się powtórka z rozrywki na miarę Bitwy Warszawskiej.
8
k2m13
Słaba obsada. Film ma modłę współczesnych polskich komedii romantycznych.
9
agnieszka_deresz
@k2m13 czy ja wiem czy taka słaba? Szyc to też w teatrze grywał, może to będzie rola, która właśnie odczaruje poprzednie. Aktor dojrzewa. Dicaprio też w Tytanicu grał i na wiele lat łatka została mu przyszyta, a później trzeba było odszczekać że gra tylko w romansach :D
2
andrea_paolo_nigro
@agnieszka_deresz tez czekam na dobra role szyca bo to naprawdę niezły aktor teatralny. Niestety polskie produkcje zabijają aktorów a talentów to naprawdę mamy niemało.
Kino_wyobraznia
więcej scen z Szycem w tym zwiastunie niż we wcześniejszym. Moje wątpliwości co do odpowiednio obsadzonej roli coraz bardziej rozwiane, daję mu szansę i zobaczymy soon
9
kaladann
@Kino_wyobraznia Jak to co widać na zwiastunie z Szycem to dla ciebie dobrze obsadzona rola to ja nie mam więcej pytań -faktycznie masz dużą wyobraźnię. Nalany Liroy po nocnej imprezie - tak to mi się kojarzy i jeszcze ten głosik. Masakra.
1
mauro32
Coś mi się robi jak widzę te polskie produkcje historyczne zekranizowane z bólem i cierpieniem w tle. Nie oczekuje Hollywoodzkiej produkcji ale trochę wigoru, ekstrawagancji i polotu by się przydało. :D
7
Jendryn
@mauro32 no więc co proponujesz? Ja samo porwanie się na tę postać biorę za pewną ekstrawagancję i polot :D
5
mauro32
@Jendryn sam nie wiem, jakiejś świeżości i może trochę innego podejścia do tematu, te trailery (filmy historyczne) jak wspomniałem są wszystkie podobne do siebie. Jeszcze ta muzyka w tle....
1
Specialek
@mauro32 już dosyć ekstrawagancji i polotu było w "Mieście 44". Deszcz krwi i flaków, ślizganie się na urwanych kończynach, pocałunki w slow motion wśród fajerwerków, scena miłosna przy dźwiękach dubstepu. Wyszedł kolejny gniot.
2
kaladann
@pan_dziejaszek ""Miasto 44" było całkiem dobre" - pisz za siebie.
pan_dziejaszek
@kaladann a za kogo niby piszę? Chyba nie za Piłsudskiego?
kaladann
@Specialek Akurat w miasto'44 słowo "polot" to chyba antyteza tego słowa. Raczej pasuje tu chyba bardziej nielot.
bzikulec
szyc jako piłsudski? to czysta profanacja...nie pasuje mi do roli tak wybitnego człowieka
5
Filomena00
@bzikulec Dajmy mu szansę, jego ostatnie role w Kamerdynerze i Zimnej wojnie pokazały, że zrobił duży postęp. Chętnie go zobaczę w dużej roli.
2
bzikulec
@Filomena00 dac szanse mu można jak najbardziej,ale boje sie co z tego wyjdzie :P
Filomena00
@bzikulec Wydaje mi się, że przy każdym filmie w którym jest ważna historyczna postać albo wydarzenie są obawy, czy twórcy filmu dają radę. Jestem ciekawa filmu ale też nie emocjonuję się za bardzo, staram się podejść do tego na chłodno.
2
mikejaxa
@bzikulec. Dla mnie też nie ulega wątpliwosci, że tylko Piłsudski moglby zagrac Piłsudskiego bez profanacji tego wybitnego człowieka. No może jeszcze Zelnik, gdyby Piłsudski odrzucił propozycje lub też odpadł na castingu
1
badask_madafaka
Cytując piosenke" to nie miało prawa się stać.. To nie miało prawa się udać "
3
RadoslawKamil
Prawdy o nim to my się nigdy nie dowiemy. Ot kolejna propagandówka. Bedą na nią iść szkoły na godzinach z wychowawcą ;)
2
Lefrina
@RadoslawKamil dokładnie jak to mawiał mistrz Andrzej Wajda: "spoko szkoły przyjdą" :)
1
RadoslawKamil
@Lefrina Chyba dla tego powstają te filmy. Podobnie te religijne na lekcje religii.
exonbook
Czy my w Polsce mamy tylko kilku aktorów, na prawdę odpychające jest w każdym filmie patrzenie na te same twarze....
4
Laksandra
@exonbook Marczewski jest często na ekranach? Ja go prawie wcale nie kojarzę, Dębska też dopiero się aktorsko rozkręca. Zresztą wystarczy spojrzeć na obsadę, połowa aktorów jest nieopatrzona.
1
jowitaduleka
@exonbook Ja zdecydowanie wolę oglądać w kinie najlepszych polskich aktorów, którzy rządzą w teatrach i żadna rola im nie straszna niż jakiś przeciętniaków ;) A z taką obsadą jak Szyc czy Boczarska to się nie może nie udać po prostu.
1
krupastas
@exonbook W obsadzie jest wielu aktorów teatralnych, którzy grają mniejsze role. Poza tym w głównych rolach są aktorzy o znanych nazwiskach, bo muszą przyciągnąć ludzi do kin.Takie osoby zapraszane będą do radia, udzielą wywiadów, sesje dla magazynów itp. Cały PR.
1
Aries_Thun
@Laksandra Marczewski to prawie w ogóle nie gra w filmach, głównie kojarzę go z desek Teatru Współczesnego no i tam jest niezły
1
arturmik_2
@krupastas No ale że niby Borys Szyc będzie przyciągał ludzi do kin? Naprawdę? Nie żeby to jakiś amator był, ale to raczej nie ten kaliber który przyciąga do kin swoim nazwiskiem. Przynajmniej jeszcze nie dziś.
1
forek23
Co to w Polsce aktorów nie ma? Co jakiś film nowy wyjdzie, to ciągle ci sami. Tak na marginesie, muzyka w ogóle nie pasuje do tego zwiastunu.
2
nasturcja_wiec
@forek23 śmiem zauważyć, że akurat tutaj to wysyp nowych aktorów, same nowe twarze, prócz Szyca. Chociaż akurat ma taką charakteryzację, że trudno go poznać. Dajmy szansę młodym!
Bartosz_Bednarek
mocno wjechał wątek miłosny, świetnie bo to niezła historia jest
2
Filomena00
@Bartosz_Bednarek Kobiety były bardzo ważne w życiu Piłsudskiego, dlatego nie mogło ich zabraknąć w filmie.
1
hatti69
Atak wielkiego rekina ludojada z corka hulka hogana mial wiekszy budzet niz kolejna polska mega produkcja.Zostanmy przy kinie ambitnym naprawde bez 50-100mln dolarow nie ma co podchodzic wyjdzie kolejny kaszalot typu 303 bitwa o anglie czy 1920
1
irekbogacz
Polska szkoła topornego zwiastuna wiecznie żywa.
1
olekkania333
Lubię filmy historyczne. Ten film ma szanse na długo zapaść w pamięć. Szczególnie młodego pokolenia!
1
sontagwoj
Ludzie marudzą jaki polski historyczny film by nie powstawał. I oczywiście trzeba jeszcze coś dodać o "stale tych samych aktorach" i o braku Karolaka...
1
kaladann
O Piłsudzkim i ani jednej sceny z bitwy warszawskiej ukazanej z rozmachem gdzieś przy końcu zwiastunu? Zeby tam z rozmachem - nie ma nic.
KubaCE
Czy bedzie epizod w ktorym wieniawa mowi zeby pani lala cole bo marszalkowi chce sie pic? a jak nie to wejdzie i jej pomoze a tego by nie chciala? XD
jagodowamilosc
Ufam Michałowi Rosa(nie wiem czy nazwisko się odmienia czy nie). Co jak co, ale on udźwignie trudny temat, jakim jest historia Piłsudskiego. Był to człowiek o wielu twarzach nie zawsze pokazywanych w dobrym świetle. Myślę, że film będzie miał dość obiektywne spojrzenie na postać, tak, aby każdy mógł zdecydować co o tym wszystkim myśli. Szczególnie w dzisiejszych czasach posiadanie własnego zdania jest bardzo ważne.
jagodowamilosc
Ufam Michałowi Rosa(nie wiem czy nazwisko się odmienia czy nie). Co jak co, ale on udźwignie t
jagodowamilosc
rudny temat, jakim jest historia Piłsudskiego. Był to człowiek o wielu twarzach nie zawsze pokazywanych w dobrym świetle. Myślę, że film będzie miał dość obiektywne spojrzenie na postać, tak aby każdy mógł zdecydować co o tym wszystkim myśli. Szczególnie w dzisiejszych czasach posiadanie własnego zdania jest bardzo ważne
Kijowskaluiza
Całkiem fajny zwiastun i jak dla mnie charakteryzacja na wysokim poziomie. Szyc wygląda lepiej niż się spodziewałam. Liczę na dobry film z ciekawym scenariuszem, bo podstawa do niego jest z pewnością bardzo interesująca.
Jasir_Karim
Szyc momentami wygląda jak Daniel Radcliffe w YDN
kaladann
@Jasir_Karim A mi się kojarzy z zalanym w pień Liroyem (nie żebym miał coś do samego Liroya) z ogłosem z rury wydechowej w kaszlu.
kmpt
Obsada nie wygląda na trafioną... być może się wybiorę, choć obawiam się, że może to być "dzieło" pokroju 1920 Bitwa Warszawska.
lipka57
@kmpt zdaje się, że ten film będzie zupełnie inny. Tutaj nie chodzi o przedstawienie jednej bitwy tylko o człowieka z krwi i kości i to na dodatek jednego z bardziej rozpoznawanych bohaterów naszej historii. Co co obsady to jeszcze za wcześnie na ocenę tego jak sobie poradzili w tej produkcji. Ja jestem dobrej myśli ;)
karolina2202_2
Świetny zwiastun! Coraz bardziej przekonuje, aby czym prędzej udać się do kina :)
oleksiey2000
Hm co prawda narzekałem że kolejny film na siłe robiony ale teraz zwiastun tak mnie zaciekawił że pewnie się wybiorę + wbrew narzekaniom Szyc daje radę. Mam jeszcze pytanie czy to był Dawid Podsiadło w 38 sekundzie?
kalifkol
Największym minusem tego filmu będzie ścieżka dźwiękowa.
karolina_lotos
@kalifkol skąd taki osąd? mi się wydaje, że akurat ścieżki dźwiękowe w polskich filmach historycznych są niezłe., trochę psychodeliczne, trochę pompatyczne, ale dosyć dobrze zmontowane i budzące w widzu uczucia patriotyczne. O ile wiem, to chyba na tym właśnie polega robienie takich filmów,żeby takie emocje wzbudzić. Czy to dobrze czy to źle? ile ludzi tyle opinii
kalifkol
@karolina_lotos Napisałem o muzyce do tego filmu.W zwiastunie słychać w czym rzecz.Nasze filmy historyczne nakręcone do 1995 roku maja porządną ścieżkę. Lecz od ćwierćwiecza nie wymyślono nic co by porwało uszy i nie mam na myśli tylko historycznych. Wszystko teraz leci na jedno kopyto,zerznięte po części od innych .Tak jak bym widział faceta na rowerze jadącego pod górkę i w dół ,i tak do usranej śmierci.
kalifkol
@kalifkol Oczywiście wyłączając Ogniem i mieczem.
bartoszkrzysztofowicz
Kolejny poważny temat którym zajmują się nieodpowiedni ludzie w najlepszym wypadku skończy się jak dywizjon 303.
1
obleh
Muzyka a`la Zimmer naprawdę nie do każdego filmu pasuje.
Tosiaa93
@obleh a jaką byś widział muzykę do filmu historycznego? Jak dla mnie muzyka bardzo napędza historię, którą niebawem poznamy. Akurat Hans Zimmer robił muzykę do tak wielu filmów, że ciężko naliczyć. Ale np. Pearl Harbor też można zaliczyć do gatunku historyczno-wojennego. Ciekawe jaka była inspiracja autora muzyki do Piłsudskiego, pewnie ścieżka dźwiękowa będzie pokrzepiająca, wyzwalająca i bardzo waleczna.
szamgar
Piłsudski to taki polski Che Guevara.
2

programy Filmwebu

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię