Magdalena Boczarska 

Magdalena Jadwiga Boczarska

7,8
18 544 oceny gry aktorskiej
Magdalena Boczarska
Magdalena Boczarska urodziła się 12 grudnia 1978 roku w Krakowie. Tam też dorastała, a w końcu rozpoczęła studia na wydziale aktorskim tamtejszego PWST.
Już w czasie studiów doceniono jej talent, kiedy to otrzymała nagrodę im. Mikołaja Grabowskiego na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, za rolę Kobiety w spektaklu "Rajski ogród". Upragniony dyplom zdobyła w roku 2001, wkrótce potem zadebiutowała na deskach Teatru Nowego w Łodzi tytułową rolą w przedstawieniu "Kurka wodna". Również i tym razem zyskała uznanie widowni. Występ ten nagrodzono na XXVIII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych jako najlepszy debiut.
W 2003 roku przeniosła się do Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie występuje do dziś. Współpracuje również z innymi scenami, także za granicą (Berliński Carrousel Theater, Słowacki Teatro Tatro).
Aktorkę zobaczyć możemy także na dużym i małym ekranie. Jej pierwszą rolą kinową była postać Ani w filmie "Pod powierzchnią", w roku 2006.
Od tamtej pory pojawiała się zarówno w filmach (m. in. "Testosteron", "Idealny facet dla mojej dziewczyny"), jak i w serialach telewizyjnych (np. "Tango z aniołem", "Czas honoru"), a także w teatrze telewizji. Za rolę w filmie "Różyczka" nagrodzono ją w 2010 r. Złotymi Lwami za najlepszą rolę kobiecą na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
W wolnych chwilach uprawia sport. Regularnie biega, startowała w triathlonie (była ambasadorką Herbalife Triathlon Susz 2012), chciałaby spróbować swoich sił w maratonie.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 grudnia 1978

miejsce urodzenia: Kraków, Polska

wzrost: 166 cm

Orzeł
Zdobyła Orzeł, 2 inne nagrody i 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2001 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie (Polska).
Ubiegała się o jedną z ról w filmie "Ciało". Jednak odpadła na castingu.
Przeszła trzymiesięczny kurs krav magi (izraelska sztuka walki) w ramach przygotowań do filmu "Idealny facet dla mojej dziewczyny".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych