Magdalena Boczarska 

Magdalena Jadwiga Boczarska

7,7
21 804 oceny gry aktorskiej
Magdalena Boczarska
Magdalena Boczarska urodziła się 12 grudnia 1978 roku w Krakowie. Tam też dorastała, a w końcu rozpoczęła studia na wydziale aktorskim tamtejszego PWST.
Już w czasie studiów doceniono jej talent, kiedy to otrzymała nagrodę im. Mikołaja Grabowskiego na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, za rolę Kobiety w spektaklu "Rajski ogród". Upragniony dyplom zdobyła w roku 2001, wkrótce potem zadebiutowała na deskach Teatru Nowego w Łodzi tytułową rolą w przedstawieniu "Kurka wodna". Również i tym razem zyskała uznanie widowni. Występ ten nagrodzono na XXVIII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych jako najlepszy debiut.
W 2003 roku przeniosła się do Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie występuje do dziś. Współpracuje również z innymi scenami, także za granicą (Berliński Carrousel Theater, Słowacki Teatro Tatro).
Aktorkę zobaczyć możemy także na dużym i małym ekranie. Jej pierwszą rolą kinową była postać Ani w filmie "Pod powierzchnią", w roku 2006.
Od tamtej pory pojawiała się zarówno w filmach (m. in. "Testosteron", "Idealny facet dla mojej dziewczyny"), jak i w serialach telewizyjnych (np. "Tango z aniołem", "Czas honoru"), a także w teatrze telewizji. Za rolę w filmie "Różyczka" nagrodzono ją w 2010 r. Złotymi Lwami za najlepszą rolę kobiecą na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
W wolnych chwilach uprawia sport. Regularnie biega, startowała w triathlonie (była ambasadorką Herbalife Triathlon Susz 2012), chciałaby spróbować swoich sił w maratonie.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 grudnia 1978

miejsce urodzenia: Kraków, Polska

wzrost: 166 cm

Orzeł
Zdobyła Orzeł, 2 inne nagrody oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2001 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego) w Krakowie (Polska).
Ubiegała się o jedną z ról w filmie "Ciało". Jednak odpadła na castingu.
Przeszła trzymiesięczny kurs krav magi (izraelska sztuka walki) w ramach przygotowań do filmu "Idealny facet dla mojej dziewczyny".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

najładniejsza polska aktorka. mógłbym się z nią ożenić natychmiast.

Według mnie Magdalena jest trochę podobna do Amy Smart.

Jedyny dobry film w jakim zagrała to Różyczka, w którym pokazała oprócz ciała, że jest całkiem dobra aktorką. Szkoda, że gra w takich kiczowatych filmach, ale to już chyba bardziej problem słabości naszej kinematografii. W ciągu roku powstają może z 3-4 dobre filmy reszta to zwyczajne gnioty i widzę, że po świetnej...

Jest piękna i gra nie najgorzej jak dla mnie naprawdę super

JEST CUDOWNA

użytkownik usunięty

LUBIĘ JĄ, JEST PIĘKNA , ŚWIETNA JAKO KICIA W 39 I PÓŁ.