PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681318}
8,1 17 674
oceny
8,1 10 1 17674
Assassin's Creed IV: Black Flag
powrót do forum gry Assassin's Creed IV: Black Flag

Gram pierwsze minuty gry i muszę przyznać, ze gra prezentuję się przewspaniale. Po pierwsze
piękna grafika, dobra ścieżka dźwiękowa w klimacie piratów i od początku dość ciekawa
rozgrywka. bardzo fajne wrażenie zrobiło na mnie płyniecie za sterami statku. Naprawdę
poczułem tutaj niesamowity realizm, uczucie prowadzenia prawdziwej łajby, aż poczułem jak
wspaniale było by mieć taki statek i żeglować gdzieś tam po karaibskich wodach w
rzeczywistości. Cud, dawno w żadnej grze nie doświadczyłem czegoś takiego. Właściwie
rozpoczynam grę, fabuła zapowiada się ciekawie i mam nadzieję, że tak pozostanie. Jedyny
minus jaki mnie zdenerwował to ten bezsensowny animus? Po co coś takiego, w ogóle to mnie
wytraciło z klimatu pirackiego, to tak jakbym włączał grę i częścią gry, było by wejście do pokoju i
zasiadanie przed komputerem, czy przed konsolą. Tak samo po zakończeniu gry, to głupie
wyjście do animusa! Jak każdy nie lubię w grach długiego loadingu, a animus jak dla mnie jest
takim loadingiem i to specjalnie zaprogramowanym przez twórców. Nie wiem co chcieli osiągnąć
twórcy, ale według mnie pomysł jest totalnie zwalony i w ogóle nie wnosi żadnego klimatu do gry,
wręcz zupełny bezsens. Zresztą założę się, ze wielu graczy potwierdzi moje słowa.

użytkownik usunięty
robluk3822

A grałeś w poprzednie części??
Powiem ci, że podoba mi się gra, choć dopiero przeszłam jakieś 30%, ale chyba bardziej podobała mi się "Trójka" z Connorem. Och tam to była rozbudowana fabuła, a Connor to mój ulubiony, szlachetny i najlepszy ze wszystkich asasyn :-) Może dlatego najbardziej lubię "trójkę", bo to była moja pierwsza przygoda z asasynami. A w "czwórce" (w sumie to w szóstce:)) jak dla mnie za dużo pływania statkiem, a za mało ciekawych zróżnicowanych terenów, może później się to rozwinie....? No nie wiem na razie gra mi się podoba, zobaczymy później ;-)
A co do Animusa, to nieodłączny element tej gry. Ciekawi mnie kto jest tym nowym Obiektem? ;p I też nie lubię tych "współczesnościowych" wstawek za dużo i bezsensu gadają...

Kilka razy podchodziłem do jedynki, ale efekt był taki, ze ta gra u mnie zawsze miała tylko skrót na pulpicie, a w rzeczywistości grałem w inne ciekawsze tytuły jak chociażby Gothic 2 i 3. Swoja drogą mogliby z tego asasyna zrobić coś bardziej rozbudowanego podchodzącego pod serie Gothic. Mogli by łożyć pracę zamiast robić tego całego animusa, gra była by bardziej ciekawa. Wyobraź sobie, że żeby zacząć okradać ludzi, musisz się najpierw fachu nauczyć, żeby się nauczyć musisz znaleźć odpowiedniego gościa który tego uczy, było by zajebiście. W wielu grach ostatnio zauważyłem nacisk na rozwój postaci, takie coś mi się podoba. A wracając do asasyna mam pytanie, czy ten bohater dostał jakieś nowe ruchy, przez te kilka serii, które wyszły? Bo jak gram, to czuję że ten motion-capture jest identyczny jak w jedynce

użytkownik usunięty
robluk3822

Te starsze minimalnie się różnią, wydaje mi się że w nowszych łatwiej się steruje. Spróbuj zagrać w III, tam Connor poznawał i uczył się wszystkiego od początku, moja ulubiona część :) w sumie ku memu wielkiemu zdziwieniu, Edward pojawił się znikąd i umiał już wszystko xD A był 22letnim piratem. WTF? xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones