PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681318}
8,1 17 674
oceny
8,1 10 1 17674
Assassin's Creed IV: Black Flag
powrót do forum gry Assassin's Creed IV: Black Flag

Piszcie tutaj porządne gry o piratach, gdzie kierujemy jednym człowiekiem, jak w RPG (najlepiej RPG, albo zręcznościówka z elementami chociaż RPG), ale zarazem jesteśmy kapitanem statku, kierujemy nim i toczymy bitwy morskie (a najlepiej możemy posiadać, niewielką flotę statków, dobierać swoją załogę, oficerów, oraz ulepszać wszystkie statki itp.)!!!! Do tego jest pirackim sandboxem, kiedy chcemy wsiadamy i zsiadamy ze statku, kiedy chcemy atakujemy kupców czy handlujemy z miastami, albo najmujemy się jako korsarz u państwa które akurat nam się podoba, do różnych zadań.

Ja znam, tylko Piraci z Karaibów i 2 części Age of Pirates, które te wymagania spełniają! I mimo, że mi się podobały, ich jedyną zaletą jest to, że ............ spełniają wymagania wyżej, bo będąc szczerym, w wykonaniu brakuje im lat świetlnych do takich gier jak Mass Effect, Assassin's Creed, GTA, czy innych hitów.

I jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu, ktoś z budżetem, renomą, możliwościami itd. postanowił zrobić, grę w tym klimacie i w tych czasach. Z drugiej strony, jak inni, jestem zawiedziony, że musiało to spaść na barki serii AC.

Przecież jest to świetny motyw na gry, bez żadnych elementów fantasy (które w AC jednak trochę są), czy innych dupereli, prosty zwyczajny RPG, lub z elementami RPG i sandbox, z jakąś misją główną w tle i aż dziw bierze, że nikt nie wpadł jeszcze na zrobienie czegoś takiego (tylko jakieś słabe RTSy). Chociaż tak naprawdę, o średniowieczu też by nic nie było gdyby nie AC chociaż trochę w tym stylu. Jednak uważam, że "wolne piractwo" to jeszcze znacznie ciekawsza epoka do gry tego typu niż, średniowiecze. Jakieś napadanie statków, przybijanie do portów pohandlować, chyba jest ciekawsze, niż napadanie karawan i wjeżdżanie na koniu do miast by pohandlować, do tego na znacznie mniejszym obszarze. Bo w piratach byśmy mieli tylko może i porty, co jest zrozumiałe, natomiast, mając do dyspozycji, tylko jedno-dwa miasta i kilkanaście wiosek w średniowieczu jest znacznie bardziej bolesne, a objętościowo wyjdzie tyle samo :P.

tomciog18

Acha, no i po wymaganiach widać, że ie chcę tutaj tytułów typu Risen 2, gdzie po świetnej jedynce, zrobili średnią dwójkę, myśląc, że robią grę o piratach, gdzie tak naprawdę nie było statków, bitew morskich, nic historycznego itd. Było fantasy z jedynym pirackim elementem - ubraniami.

tomciog18

To samo tyczy się gier w czasach walk gladiatorów w starożytnym Rzymie. Widziałbym grę elementami RPG, gdzie kierowalibyśmy, umiejącym walczyć, lanistą, no lub ewentualnie, samym gladiatorem, ale tutaj trudniej wymyślić fabułę - bo co znowu ucieczka? :/ Myślałem, że po sukcesie serialu Spartakus, od razu coś poważnego zapowiedzą, a tu nic :/. No ale to nie temat na forum AC xD.

tomciog18

Trafiłeś w sedno,dlatego czekam na AC 4 Black Flag...Ale muszę ci powiedzieć że te gry pirackie,które wymieniłeś,czyli Age of Pirates i AoP2 są nadal niezwykle grywalne i gram w nie obecnie,bo trudno się oderwać...Otwarty świat,bitwy,abordaże,handel,korsarstwo,zdobywanie fortów to jest to!!!Aż się chce grać!Graficznie słabsze,ale ta GRYWALNOSĆ!!
W AoP grałem chyba z 10 razy i gram w zmodowaną grę znowu...A do AoP2 niedlugo yarex wyda spolszczenie i znów się popiraci!

GGGGG_2005

Też czekam na to spolszczenie właśnie, tak samo bardzo jak na AC IV :). Dla mnie też nadal te gry są grywalne i nadal to są najlepsze gry pirackie, jednak mam nadzieję na w końcu jakąś wysoko budżetówkę dobrze zrobioną w tych klimatach :).

GGGGG_2005

Właśnie ukończyłem grę Piraci z Karaibów z 2003 roku, oczywiście wszystko w oczekiwaniu na nowe AC ;) Wcześniej zagrywałem się też w Pirates! Sida Meiera, i miałem marzenie, aby powstała wysokobudżetowa gra o piratach z realistyczną grafiką. Jak się ucieszyłem już momencie, kiedy w AC3 pojawiły się bitwy morskie, i chciałem bardzo, aby następna część skupiła się bardziej właśnie na statkach - jak widać, Ubi spełnia marzenia, mimo, że doskonale zdaję sobie sprawę, że odcinają kupony od znanej serii. AC4: Black Flag mogłoby być równie dobrze zupełnie inną grą, ale to oczywiste, że Ubisoftowi się nie opłaca taka inwestycja. Dlatego nie ma co narzekać, byle do końca października! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones