Gra wideo

2003
7,9 945
ocen
7,9 10 945
53
chce zagrać
{"id":"611273","linkUrl":"/videogame/Command+%26+Conquer%3A+Generals-2003-611273","alt":"Command & Conquer: Generals","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/12/73/611273/7358662.2.jpg"}
Stany Zjednoczone oraz Chiny jednoczą swoje siły, by pokonać terrorystów z Global Liberation Army.
gatunek
premiera
wydawca
Electronic Arts
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Jest to kolejna strategia czasu rzeczywistego ze słynnej serii "Command & Conquer". Jej akcja toczy się w niezbyt odległej przyszłości, kiedy to ludzkość ponownie staje w obliczu wielkiej wojny. Po obu stronach barykady stają połączone siły Stanów Zjednoczonych i Chin oraz organizacja terrorystyczna zwana Global Liberation Army.Jest to kolejna strategia czasu rzeczywistego ze słynnej serii "Command & Conquer". Jej akcja toczy się w niezbyt odległej przyszłości, kiedy to ludzkość ponownie staje w obliczu wielkiej wojny. Po obu stronach barykady stają połączone siły Stanów Zjednoczonych i Chin oraz organizacja terrorystyczna zwana Global Liberation Army. Twórcy przygotowali trzy kampanie (oddzielną dla USA, Chin i GLA), z których każda składa się z dziesięciu misji połączonych rozbudowaną fabułą. Podczas walk spotkamy się z ponad 60 jednostkami bojowymi. Jako dowódca wojsk amerykańskich będziemy przeprowadzać szybkie i skoncentrowane uderzenia, przy użyciu bardzo nowoczesnych jednostek jak: myśliwców Aurora, czołgów Crusader, a także sprawdzonych od lat śmigłowców Comanche i ciężkich bombowców B-52. Jako dowódcza bardzo licznej komunistycznej armii Chińskiej, będziemy dowodzić ogromnymi ilościami piechoty, a także takimi jednostkami jak: czołgi sejsmiczne, działa Inferno, Hackerzy (odpowiednik inżynierów z poprzednich części Command & Conquer) oraz sterowcami propagandowymi obniżającymi morale wojsk przeciwnika. Po stronie Global Liberation Army, pod naszymi rozkazami znajdzie się nie regularna armia, jak w przypadku obu powyższych mocarstw, lecz zbieranina fanatyków, niezadowolonych cywili, najemników, itp. Jednostki GLA to, m.in. Angry mob (oddział 20 ludzi uzbrojony głównie w koktajle Molotova i karabiny AK-47), Technicals (czyli jeep uzbrojony w karabin 50-cal) oraz Scud storm (wyrzutnia rakiet Scud). Całość zmagań przedstawiona jest przy użyciu, trójwymiarowego silnika graficznego The Sage, stworzonego w oparciu o silnik wykorzystany wcześniej w "Command & Conquer: Renegade". "Command & Conquer: Generals" pozwala na rozgrywkę jedno i wieloosobową za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu w kilku trybach.

studio
Electronic Arts (wydawca)
data produkcji
2003
kraj
tytuł oryg.
Command & Conquer: Generals
inne tytuły
Gra w pierwotnej wersji została zakazana w Niemczech i z tego powodu wydawca dokonał zmian dla wydania niemieckiego. W Chińskiej Republice Ludowej gra została zakazana całkowicie.
W jednej z misji rozgrywanej w Kazachstanie można natrafić na holenderski znak drogowy wskazujący drogę do dwóch miast: Bredy i Geertruidenbergu. 
W ocenzurowanej wersji gry dystrybuowanej w Niemczech terrorystów nazwano aktywistami, pozmieniano nazwy państw i miejsc, usunięto postacie cywilów, zaś żołnierze zostali zastąpieni przez cyborgi.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Co jest z oceną ??

  Raffiq ocenił(a) grę na 9

  Ludzie to jest najlepsza część, nie wiem jak wy, ale chciałbym zobaczyć drugą część Generals, bo Czwórka to zwykłe ścierwo robione na kolanie.

 • Świetna gra

  MajorKK ocenił(a) grę na 9

  Jak dla mnie generals to najlepsza część serii C&C do grania po necie ( mowa oczywiście o dodatku zero hour ) ale Red alert 2 biją ją na pewno klimatem na głowę co nie zmienia faktu że gra jest świetna a mimo upływu lat nadal świetnie wygląda !

 • 5/10 - tak sobie

  STAMiNA

  Nie za bardzo podchodzi mi to uniwersum. Najbardziej brakuje mi tutaj przerywników filmowych z prawdziwymi aktorami. To była przecież tradycja serii C&C. HUD też jakiś inny. Pograłem kilka misji i mnie znużyło. Wolę zdecydowanie serię Red Alert i Tiberium.