PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607507}
7,4 2 818
ocen
7,4 10 1 2818
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel
powrót do forum gry Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

Bardzo dobra gra. Z pewnością jeden z najlepszych "taktyków", w jakie miałem okazję grać. Dobrze opowiedziana historia wschodniego odłamu Bractwa Stali. Świetny engine graficzny, bardzo szczegółowy oraz cieszący oko do tej pory. Rozrywka też wciągająca, jak i ogromny wybór sprzętu. Jedynym minusem pozostaje słaba końcówka. Trzeba przyznać, że rozdział z robotami sprawia wrażenie zrobionego na siłę, i nie da się ukryć, że do zbyt wciągających nie należy. Ale to tylko niewielki mankament. Gra dobrze kontynuuje serię po dwóch pierwszych częściach.

ocenił(a) grę na 4
Blok11

Świetny taktyk? Hmm, mam wątpliwości. Właśnie go przechodzę i od dłuższego czasu z powodzeniem stosuje taktykę "sprowokuj przeciwnika by zaczął strzelać z odległości, z której nie będzie miał możliwości trafić i poczekaj aż wystrzela amunicję" Działa w 90% przypadków. A to jest generalnie bez sensu.

Pod względem taktycznym ta gra to taka kiszka trochę, do takiego UFO mu daleko. Owszem, można stosować wiele taktyk, ale tylko kiedy chcemy się pobawić. Jeśli nie chcemy ryzykować tylko grę przejść to inwestujemy w 5-6 cech bojowych praktycznie u wszystkich żołnierz i robimy tak jak napisałem wyżej. I na tym koniec taktykowania.

Chyba przesadziłeś trochę z opinią.

ocenił(a) grę na 7
Piotrek4

A jednak gra dostarcza przyjemnosci, mimo swoich niedociagniec. Poza tym mam slabosc do gier taktycznych.

ocenił(a) grę na 4
per333

Dostarcza ponieważ?

Mnie wynudziła jak cholera, rzadko kiedy tak musiałem się zmuszać, by w nią dalej grać, w końcu się poddałem i nie ukończywszy odinstalowałem.

PS: Też mam słabość do taktyków, ale to może działać w drugą stronę: jakiekolwiek niedociągnięcia bolą podwójnie.

ocenił(a) grę na 7
Piotrek4

Do pewnego stopnia wkomponowuje sie w klimat rpg-owych Falloutow (dwoch pierwszych). Gra jest latwa, ale jednoczesnie mnie osobiscie wciagnela i nie irytowala zanadto. System rozwoju postaci tez zgodny ze schematem zaczerpnietym z rpg-owych pierwowzorow. W porownaniu z kilkoma pozniejszymi pozycjami, gdzie mamy walke w trybie turowym (Arma Tactics, UFO: Extraterrestrials, Shadowrun Returns, Frontline Tactics, nowy XCOM, Hired Guns, Omerta itp) jest to pozycja dosc solidna, mimo wszystko. Po prostu trafia klimatem, wykonaniem w moj gust. Mam sentyment do Fallout Tactics i lubie do tej gry co jakis czas wracac.

per333

Przeszedlem pierwsze dwie czesci po razie, a FT az 3x, bo za trzecim razem po polsku. Teraz mecze "Fallouta" trojke. Zadnej czesci klimatu nie mozna odmowic!

Piotrek4

Dawno temu to pisałeś ale ciekawi mnie czy grałeś w czasie rzeczywistym czy turowo?

ocenił(a) grę na 4
vareen

Turowo, aczkolwiek tylko jak doszło do walki (na 97% tak było).

ocenił(a) grę na 6
Blok11

Z taktykiem ta gra za dużo wspólnego nie ma. Dużo bliżej jest do hack'n'slasha. Fabuła jest idiotyczna, ale to taki gatunek, dlatego można pominąć tę kwestię. Gorzej jest z odstępstwami od uniwersum. Słusznie ta gra jest pomijana w kanonie fallouta, bo prezentowane rozwiązania są rażąco głupie. Do tego bugi/crashe, tak bardzo upierdliwe w trybie guy. Ale poza tym spoko, całkiem przyjemna zabawa.

///Gra dobrze kontynuuje serię po dwóch pierwszych częściach.///
Nie kontynuuje nic. Jest po prostu osadzana w wypaczonym uniwersum.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones