PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608442}

Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
9,2 38 341
ocen
9,2 10 1 38341
Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii
powrót do forum gry Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Moi drodzy nie chcę nikogo urazić, ale ta gra nie zasługuje nawet by być w top100, a co dopiero na 1 miejscu. Domyślam się, że większość z was dała wysoką ocenę dla tej gry, bo czujecie do niej sentyment, ale o wiele więcej składników składa się na główną ocenę. Więc TO JEST JEDNA WIELKA KPINA Z TYM 1 MIEJSCEM. Dlatego przemyślcie sobie jeszcze raz sprawę i wystawcie tej grze ocenę na jaką rzeczywiście zasłujuje. Ja daje jej 2, i jest to w pełni obiektywna ocena.

jukaraczun

Proszę Pana Szanownego, powtórzę po raz kolejny bo widzę, że Szanowni Państwo chyba nie zrozumieliście. Proszę przejść WSZYSTKIE części, i dopiero później pisać te wypociny. " HoMM 3 " - Najbardziej kultową grą wszech czasów ? < atak śmiechu >. Proszę Pana, Pańskie błędy ( BARDZO LICZNE ) nie wynikają z tego, że Pan jest z rzekomej Białorusi, tylko z nieznajomości ortografii ( Pan wybaczy, ale to " poniewarz " razi po oczach ), bo jakoś z interpunkcją Pan sobie radzi.
PS." Porównywanie bf3 do HoMM 3 jest KARY GODNE " - Kłania się po raz.....x2 umiejętność czytania ze zrozumieniem, którą Pan nie grzeszy. A karygodne, jest pisanie tego wyrazu rozłącznie. I proszę się nie tłumaczyć rzekomym Białoruskim obywatelstwem, bo to nic nie zmienia.

yamaha299_fw

czym mogę Panu Szanownemu udowodnić, że jestem z Białorusi?

jukaraczun

Pan nie musi mi niczego udowadniać, po prostu trochę żałosne jest uprzedzanie na początku wypowiedzi : " sory za niekóre błędy bo nie jestem z Polski lecz z Białorusi.". To jak ja bym pojechał do USA/Wielkiej Brytanii, i uprzedzał rozmówce; " przepraszam jak zrobię jakiś błąd, ale nie jestem stąd ".

Gra to nie tylko wspomnienia Proszę Pana.

użytkownik usunięty
yamaha299_fw

Ale żadna gra nie dostarczy tyle godzin i lat rozrywki co Heroes 3. W gry akcji itp można zagrać ale zakończysz je czasami bardzo szybko i odstawiasz. Możliwe że kiedyś przypadkowo wrócisz, ale pewne to nie jest. Tymczasem o H3 nie można zapomnieć. I nie liczy się że inne gry mają lepszą grafikę styl. Tutaj liczy się sens gry. H3 są zawsze lepszą alternatywą niż pusta zrobiona tylko na zysk strzelanka. Jeżeli nie widzisz uroku H3 to tylko mogę współczuć. Dużo strasznie dużo tracisz.

ocenił(a) grę na 5
yamaha299_fw

Zgadzam sie z założyciele tematu.Może 2 to jednak zbyt niska ocena

Ale patrząc na dzień dzisiejszy gra nie oferuje już NICZEGO graczowi.

Może tylko dla tych prawdziwych fanów co na siłe chcą w to jeszcze grać to owszem.Heroes 3 nie wytrzymał próby czasu zainstalowałem dziś i niestety wykasowałem po 10 minutach......Niedoceniana Heroes 4 to przy tym dopieszczone wieczne arcydzieło.
A to że sie wszystkim tak podoba i podobała trójka nie znaczy nic w sumie

Kiedyś mogła wciągnąć.....KIEDYŚ dziś to strata czasu

Machinefilm

Ma Pan Szanowny rację, dziś to dziś, wczoraj to wczoraj, świat informatyki/gier rozwija się z zawrotną szybkością. Jeden rok w świecie informatyki jest w stanie wywołać cuda. Nie wątpię, że ta gra KIEDYŚ była fenomenem, ale jednak poruszyliśmy się trochę naprzód jakby nie patrzeć. Sam dorastałem w latach 80'/90' kiedyś oceniłbym tą grę na co najwyżej na 4, dziś jest to 2. " Może tylko dla tych prawdziwych fanów co na siłe chcą w to jeszcze grać to owszem.Heroes 3 " - z tym zdaniem zgadzam się w 100 %.

użytkownik usunięty
yamaha299_fw

To może zrezygnujemy również z dzieł Szekspira na rzecz nowej książki Katarzyny Cichopek czy Krzysztofa Ibisza. Bo tak właśnie przedstawiasz sprawę. To że gra ma swoje lata nie oznacza że jest skazana na skreślenie. Dzisiejsze gry nie mają takiego polotu jak kiedyś, dziś to tylko komercja i tandetne przebajerowanie. Zero inwencji. Papka dla odmóżdżonych "ludzi" którzy przegrają całe życie.

ocenił(a) grę na 5

Lol

Ale jak porownywać gre do ksiązki.

Gra właśnie jest obrazem to troche dwie inne rzeczy.Tak samo film opiera sie na obrazie.Jak chcesz porownywać gre do ksiazki......20 lat temu mozna było ale nie teraz.Nawet taki football manager kiedys był tam sam tekst i jakies obrazki a teraz masz widok meczu rodem z fify.......

Właśnie idac za załozycielem tematu świat idzie do przodu.

A filmy tak samo najstarsze filmy sa dla mnie ogladalne nawet te z lat 50-tych po prostu wyglądaj dzis smiesznie i żałośnie....

użytkownik usunięty
Machinefilm

I to właśnie wskazuje (ostatnie Twoje zdanie) że świat idzie w niewłaściwą stronę. Przynajmniej wobec niektórych.

ocenił(a) grę na 5

To według Ciebie w niewłaściwą.

Gry i film akurat skaładają się głównie z OBRAZÓW

użytkownik usunięty
Machinefilm

Chodziło mi o schemat. Że jeżeli coś jest uznane za wartościowe acz stare to należy to zostawić/zapomnieć na rzecz czegoś nowego co jest jednak puste (bez 'duszy"), nastawione tylko na komercję i przebajerzone. Więc jeżeli tak nalegasz to proszę: może zapomnimy o filmie Obywatel Kane czy Dyktator na rzecz Awatar i komedii Jack I Jill? Wtedy dopiero świat filmu by stracił. To że są nowości nie oznacza że coś starszego może mieć laur pierwszeństwa. Tak jest z H3. Mimo że swoje lata gra ma to jednak jest atrakcyjna i można spędzić miło czas. Dla mnie jest to lepsza wersja wieczoru niż np wypróbowanie najnowszej gry akcji/horroru.

ocenił(a) grę na 5

Właśnie to Twoja wersja wieczoru.Dla mnie np ,,Obywatel Kane" to nieoglądane apogeum nudy wiec gusta są różne.

Pozatym gry szybciej sie rozwijąją i będą rozwijać.

Wspominałeś tu o książkach które jednak takiej możliwośći nie mają chyba ze wziąść pod uwage styl pisania co by było bezsensu troche.

Nie wiem wcale nie niszcze heroes 3 kiedyś gra potrafiła mnie wciagnąć na długie godziny na dodatek jestem wielkim fanem takich klimatów.

Ale bądźmy szczerzy gdyby dzisiaj wyszli zostali by wyśmiani a w najlepszym razie uznani za średnią produkcję jakiegoś małego studyjka niczym np ,,Limbo" :D

Także rozkładając dziś heroes na podstawowe czynniki to

Grywalność :D :nadal jak ktoś chce możę grać ok dam 7/10 chociaż pewnie zaraz wszyscy krzykną co to ma być 10/10 :D
Grafika:nieaktualna wręcz brzydka na szczęście jeszcze nie odpychająca 4/10 to max praktycznie każda nowa produkcja jest pod tym względem lepsza.
Audio:Tutaj raczej pozostaje bez zmian chociaż MNIE nigdy ta muzyka nie rzuciła na kolana w przeciwieństwie do np kapitalnych ,,soundów" z 4 części ale 8/10 należy sie jak psu buda

Ok podsumowuając średnia to 6/10.Ale 5/10 też nie bedzie według mnie pomyłką Tym bardziej że zabiera tyle czasu za co należy odjąć punkt :D

użytkownik usunięty
Machinefilm

Porównujesz grę sprzed kilkunastu lat do najnowszych gier? Jesteś normalny? A jak niby twórcy czegoś dawnego mają przebić coś nowe pod względem technicznym czy wizualnym. Liczy się gra jako gra a nie gra przez pryzmat tego co dziś się produkuje. Wszelkie teksty typu "H3 ma brzydką grafikę i jest gorsze bo StarCraft 2 ma ładniejsze efekty wizualne" zakrawa na (nie oszukujmy się) debilizm.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Proszę Pana, ma Pan rację, ale tylko PO CZĘŚCI. Dziś zmieniło się pojęcie " gry "; dziś gra to dobra fabuła + efekt wizualny, bo nie bez powodu posuneliśmy się naprzód z techniką komputerową.

użytkownik usunięty
yamaha299_fw

Dobra fabuła? Śmieszne.
Jeżeli ten postęp jest jak pociąg to ja wysiadam nim dojdzie do katastrofy kolejowej, która zresztą jest w tej sytuacji nieunikniona.

Proszę Pana, w żadny okresie czasu, nie powstawały wszystkie pod rząd dobre gry. Poza tym proszę nie kłamać, bo w tych czasach są dobre gry, z dobrą fabułą.

yamaha299_fw

A który Tomb Raider ma ciekawą fabułę.....? Co do grafiki która jak widzę jest dla Ciebie taka ważna to pragnę Cię poinformować, że każdy TR (poza 1) był przestarzały graficznie w stosunku do czasu w jakim się ukazał....
TR 1-4 to ten sam engine..... Heretic 2 z tamtych lat miał dużo lepszą grafikę i grywalność.
Dodatkowo jakiej historii nauczyłeś się z TR?
O Smokach? Meteorytach? Artefaktach? Faktycznie, wiedza wykraczająca poza podręczniki.......

DIDASKALIA

Każdy Tomb Raider ma ciekawą fabułę. Zapewniam Cię, że nie były przestarzałe graficznie, będąc zarazem " na każdy komputer ". Poza tym poziom polskiego szkolnictwa jest tak niski, że nawet jedna najmniej istotna informacja bardzo " podszkoli " potencjalnego odbiorcę.

yamaha299_fw

Własnie sam napisałes, że Heroes 3 to świetna gra dla Polaków. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie (rozwinie umiejętności zarządzania, planowania, strategii...) bo w polskiej szkole nie nauczą... Do tego pełna optymalizacja (pójdzie na 'każdym' sprzęcie) A grafika równie dobra jak w TR 5.
Tym samym uzasadnione pierwsze 3 miejsca... Zaprzeczasz sam sobie.
Rozwijaj się dalej przechodząc wymagające "czasówki" albo zabijaj małpki noszace apteczki w TR

Nie jestem fanem Heroes ale doceniam walory tej gry i wiem co moze dać odbiorcy lubiącemu takie klimaty. Z turówek ja jednak wolę Jagged Alliance 2.

DIDASKALIA

" Własnie sam napisałes, że Heroes 3 to świetna gra dla Polaków. " - Nigdy czegoś takiego nie napisałem, ani nie zasugerowałem. Ta gra nie uczy umiejętności zarządzania, strategii, planowania, to jest przysłowiowy " pic na wodę ". Jeśli Pan Szanowny uważa, że Tomb Raider to tylko przechodzenie " czasówek " i zbieranie apteczek, zabijanie małp; to pozdrawiam Pana bardzo Serdecznie ( następnym razem proszę się wypowiadać tylko wtedy, kiedy przejdzie Pan całą serie ) Znaczy o Pańskiej znikomej wręcz znajomości gier.

yamaha299_fw

Gratuluję wyczucia ironii...

Hmmm.. całą serię TR... nie diękuję bawiło mnie to w podstawówce. Poziom trudności tej gry takim odbiorcom odpowiada. Skończyłem 4 pierwsze, w piątkę pograłem parę godzin i nie dostrzegłem w niej nic nowatorskiego, była zdecydowanie najgorsza.

Skoro juz stosujemy tak marne argumenty i widać, że obrona zarówno swojej oceny dla HOMM jak i własnej ukochanej serii (TR-ów) Pana przyłacza. Proszę niech Pan oceni Homm "kiedy przejdzie Pan całą serie" i zamknie ten marny temat....

DIDASKALIA

" Poziom gier, bawił mnie w podstawówce " - to chyba Pan Szanowny chodził do szkoły dla szczególnie uzdolnionych, choć po Pana wypowiedziach, wnioskuję wręcz przeciwnie. Jeżeli już " bawimy " się w ocenianie która część TR była najgorsza, to jest to z pewność " Angel Of Darkness ". Miałem okazje grać nie tylko HoMM 3, jak i w inne części. " Niech Pan zamknie ten temat " - Forum i tematy są po to żeby dyskutować, a nie zamykać, chyba minął się Pan z celem, żegnam.

yamaha299_fw

"kiedy przejdzie Pan całą serie" albo ja chodziłem do klasy dla szczególnie uzdolnionych albo Pan do OHAP'u skoro nie nauczyli Pana czytać ze zrozumineniem.
( cytatu z samego siebie)

Ps. O ile wiem "A of D" był po Chronicles, o którym pisałem. Nie dałem tej odsłonie szansy. Cóż, jak widać po ocenie fana słusznie.

Również żegnam

Machinefilm

Tak a'propos HoMM 4 jest najniżej ocenioną częśćią z serii. I słuszne bo 4 nie dorasta do pięt nawet HoMM 6

ocenił(a) grę na 10
Machinefilm

akurat grafika jest niezależna od niektórych gier. Do takich gier zaliczamy heroes 3 i Minecrafta, którego pewnie tak samo strolujecie pod względem grafiki.

ocenił(a) grę na 10
Machinefilm

A ja powiem że i tomb rider i HOM&M zasługują na (nie czołówkę!) miejsce w 100. Według mnie powinno się ocenić tę grę wtedy, kiedy się w nią pierwszy raz zagrało! Na przykład kiedyś HOMowi bym dał 7, a teraz (gdyż mam lat 15, czyli "trochę wyrosłem" proszę pani), mogę dać zasłużoną 10. Teraz grasz w BF więc oceniasz go na 8... a za kilkanaście co mu dasz? 4? Dlatego właśnie nie rozumiem tematu rozmowy, gdyż porównywanie tytułu (przykład) Heroes 3 i Tomb Rider TO jest kpina. Zwracam się zarówno do yamahy i machine żebyście (proszę panie) nie zaśmiecali filmwebu, gdyż razi to oczy.

A co byście dali krecikowi (zarówno teraz jak i kiedyś) ?

yamaha299_fw

Ja tam nigdy nie widziałem żadnego cudu w Heroes, tak wysoka ocena też mi się wydaje cokolwiek śmieszna.
Na pierwszym miejscu spodziewałbym się gier typu Half Life, Diablo 2, Medal of Honor, Call of Duty, GTA 3, Shogun TW, Fallout, a nie trzech gier z serii Heroes, coś mi ta sprawa śmierdzi lobbingiem i alterkonciarstwem.

ocenił(a) grę na 3
yamaha299_fw

Taka jest prawda. Podwaliny do współczesnej grywalizacji, czyli rób to samo w kółko, bądź wciąż nagradzany i niech gra nie sprawia problemu. To już nie są czasy świetności gier pokroju Ultima VI lub Ultima VII, ewentualnie Wing Commander. Gra ma być prosta i niewymagająca, najlepiej opierająca się na jednym schemacie, który jest w kółko przetwarzany z delikatnymi różnicami. Ale te czasy minęły i nie wrócą, bo ludzie wolą papkę z błota pokroju Wiedzmina lub Mass Effect...

ocenił(a) grę na 10
Con_Verter

True story..

ocenił(a) grę na 8
Con_Verter

Papkę błota jeszcze z Mass Effectem mogę w jakimś się stopniu zgodzić bo to bardziej gra akcji niż prawdziwy RPG ale Wiedźmin 0_0 Straciłem właśnie wiarę w ludzi .....

Bombeldinio

Zgodzić się muszę że Wiedźmin jako jedyna z ostatnich produkcji według mnie się UDAŁA...

ZooMic

Fakt, lecz Wiedźmin, można powiedzieć, że ma jedną " wadę ", jest bardzo zróżnicowany, to znaczy, że ktoś może się w niej zakochać, a ktoś bardzo nie lubić.

yamaha299_fw

Może się na tym nie znam ale ja tak traktuje wszystkie RPG tak że albo mają klimat i gram albo nie mają i nie gram. Nie potrafię podzielić tego w taki sposób że trochę mi się nie podoba ale idzie grać. Wiec zgodzę się z tym że to wada ale moim zdaniem to jest kwestia gatunku..

ocenił(a) grę na 10
yamaha299_fw

Klimat, muzyka, nieprzespane noce ahhhhh cudowne noce...

Loco_

Oj, nie wątpię.

użytkownik usunięty
yamaha299_fw

a może by też zgłosić i ten temat....

;)

Twoje pojedyncze zgłoszenie, to jak groch o ścianę, masz wolną rękę.
Ps. Tym komentarzem pokazała Pani swoją płyciznę.

użytkownik usunięty
yamaha299_fw

no już jeden Ci temat bloknęli., mogliby i ten

takimi tematami pokazuje Pan swoją płyciznę.

Kończę z Panią konwersację, ponieważ Pani intelekt koliduje z moimi standardami, żegnam.

użytkownik usunięty
yamaha299_fw

no to fakt, Pana standardy są zbyt płytkie właśnie.

( Niezrozumiała ) uwaga skierowana była w Pani Szanownej stronę, co potwierdza moją teorie napisaną wyżej.

użytkownik usunięty
yamaha299_fw

Ten szanowny płytki temat powinien stąd zniknąć.

Śmiało, ma Pani wolną rękę ;) .

użytkownik usunięty
yamaha299_fw

wiem o tym :)

yamaha299_fw

Miałem nie karmić trolla ale jednak muszę. Po pierwsze to jest forum tutaj nikt nie bawi się w grzeczności typu Pan/Pani. Jeżeli uważasz że każdy ma się tak do ciebie zwracać to jesteś śmieszny. Dwa to jest ta gra która zdecydowanie przetrwała próbę czasu, w tamtym roku połowa mojego akademika w tą grę ciupała więc chyba jednak to 1 miejsce jest w pełni zasłużone. No i twoja ocena, możesz sobie nie uważać tej gry za najlepsza ale danie jej 2 jest co najmniej śmieszne i w żaden sposób nie potwierdzają ani twojego wieku ani twojego "intelektu" którym tutaj próbujesz zabłysnąć

spawn_01

" Po pierwsze to jest forum tutaj nikt nie bawi się w grzeczności typu Pan/Pani. . Jeżeli uważasz że każdy ma się tak do ciebie zwracać to jesteś śmieszny " - Jeśli wychował się Pan Szanowny w takim środowisku, a nie innym; ubolewam zaiste. I mam uznać tę grę za najlepszą, ponieważ " połowa Pana Akademika " w to grała ? "ani twojego wieku ani twojego "intelektu" którym tutaj próbujesz zabłysnąć " - Zapewniam Pana, że mój intelekt jest na właściwym, wysokim poziomie, poza tym żeby tu zabłysnąć wystarczy napisać równoważnik zdania.
Pozdrawiam.

yamaha299_fw

Czytanie ze zrozumieniem się kłania po raz kolejny. Szkoda nawet odpisywać bo to i tak nie ma żadnego sensu. Jesteś za bardzo ograniczoną osobą.

spawn_01

" Czytanie ze zrozumieniem się kłania po raz kolejny " - Oj nie wątpię PROSZĘ PANA.
Ograniczony to jest Pan Szanowny, nie umiejąc zastosować podstawowych zasad pisowni.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones