PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678629}
9,6 58 816
ocen
9,6 10 1 58816
Wiedźmin 3: Dziki Gon
powrót do forum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Szukając jakiegoś rpg na pc, z obrazem z perspektywy 1 lub 3 ciej osoby( fu izometria) w trybie single player(fu gry sieciowe). Wiedźmin jaki jest każdy widzi, ale 3ka była dla mnie zbyt mocno przekombinowana, ale jako PCetowiec nie ma co zbytnio narzekać, bo z rozbudowanych single playerów nie wiele nam dano i nadal jesteśmy pomijani.
W sumie jedyne serie gier jakie są do dziś warte uwagi to ledwie kilka pozycji jak:
1. Gothic
2.Risen
3.The Elder Scrolls
4.Star Wars KoTOR
5.Mass Effect
i koniec 6.WIedźmin.
Czy macie jakieś propozycji po ograniu tych gier wyrzej?
Czy naprawdę przyszłość to mikropłatności, konsole i pady? :(

RadoslawKamil

Fallout, ale tylko New Vegas, bo 1 i 2 izometryczne, a 3 i 4 nie mają z RPGami nic wspólnego.

donmaslanoz14

Grałem w stare Fallouty 1 i 2 a przynajmniej próbowałem bo nie lubie izometrii w grach. Widok zza pleców lub z 1szej osoby to jednak najlepszy sposób na kontrolę tego co się robi. Jakoś nie mogę się wczuć w chodzenie po mapię i sterowanie grupką bohaterów z perspektywy kręciołka kamery z lotu ptaka o poziomie trudności gdy pixel na mapie zabija cię po 1 hicie nie wspomnę. 3 i 4ry przeszedłem, bo reklamy otwartego postapokaliptycznego świata w rewelacyjnej grafice i całkiem niezły humor mnie przyciągneły ale same wątki główne i zakończenia to miernota niestety. Fajny spacer z psem po post apo świecie i tyle sztucznych wydłużaczy gry. Jak mi się wałesanie po pustkowiu znudziło to same wątki główne są krótkie, średnio ciekawe i zakończenie rozczarowuje. Po opiniach New Vegas to chyba najlepsza odsłona serii więc podejdę na pewno.
Liczyłem bardzo na nowego Wiedźmina, ale mimo wszystko dużo tam przekombinowali. Masa niepotrzebnych elementów ekwipunku i znajdziek bez sesnu. Używanie petard czy kuszy to porażka i przydaje się może ze 3 razy. Znaczniki na mapach to coś dla maniaków zwiedzania każdego ziarenka piasku w piaskownicy i oglądania go pod lupom. Na początku nawet ciekawi i w pierwszym odruchu wydaje się fajne, ale po chwili( u mnie po jakichś 10 znacznikach) nie daje w ogóle motywacji by jeżdzić tym koniem i szukać kolejnego guza. Polityka średniowieczna niczym z Gry o Tron też mnie nie wciągneła i gubiłem się w tych wątkach dość często nie wiedziałem gdzie i po idę. Na plus oczywiście grafika i sporo fajnych historyjek, widać,że świat wokół żyje i duża liczba npców umila nam godziny gry.



RadoslawKamil

Jade Empire- od twórców kotora wiec powinien ci się spodobać
Deus Ex- cała seria, poczynając od gry z 2000 roku, warto się przełamać, pomimo starej grafiki już, bo gra wymiata. No a Mankind Divede z 2016 już nadrabia mocno grafika, odpowiednio na standardy z ostatnich lat.

Jeżeli nie straszne ci trudniejsze gry to Dark Souls i Darkest Dungeon. Kingdom Come: Deliverance to taki rpg w bardziej realistyczny barwach. Sredniowiecze bez żadnych potworów i magii.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines- staroć ale to już klasyk.

Pomijając gry izometryczyne, w sumie tracisz klasykę i sól gatunku, ale jak chcesz- no i w sumie rpg w oryginalnej formie, bo wszystkie gry z twojego zestawienia to co najwyżej action rpgi.

BTW Seiro Gothic i Risen? Najbardziej przeceniane gry w Polsce słowo daję.

PanNikt_fw

Jade Empire przeszedłem, fajna ale krótka gra, ciekawe postacie. Deus Ex to chyba bardziej skradanka, pamiętam,że po n-tej śmierci wyrzuciłem tą gre :D To było jakieś 10 lat temu. Nowsze z serii jeszcze nie próbowałem, bo skradanki to koszmar dla mnie. Wolę albo przygotować się do walki i ją wygrać za 1szym razem niż chodzić i szukać kija pod kamieniem ginąc przy tym kilkanaście razy.
Gry izometryczne jakoś mnie kują w oczy, nie mogę się zgrać z npcami i trudno mi sterować drużyną. Nie czuje takich gier.

RadoslawKamil

Deus Ex to tak skradanka jak i rpg. Możliwość wykupienia umiejętności z danego drzewka, wykonywanie questów, rożne opcje dialogowe. W sumie część gry które wymieniłeś w swoim zestawieniu to nie są czyste rpgi. Wiedzmin ma tak ubogi system rozwoju postaci, że gdyby nie inne elementy rpga, to ta gra zajmowałaby tą samą półkę gatunkową co GTA. TES już dawno poszedł w totalny casualizm wyrzucając klasy postaci z gry etc.

Mając uraz do samych skradanek to omija cię choćby taka kultowa i genialna seria jak Metal Gear Solid.

Z innych rpgów, tudzież action rpgów polecam jeszcze South Park: The Stick of Truth, Dragon Age,Fable,System Shock 2,Horizon Zero Dawn, Assassin’s Creed Odyssey,Mount and Blade. Rpgów, action rpgów jest masa.

Spoko, rozumiem co do izometrycznych, tylko musisz się liczyć z tym, że omijając te gry, pula tytułów wartych uwagi spada o jakieś 50%. Co do samej oprawy to takie Divinity Orginal Sin czy Pillars of Eternity poza tym, że maja widok z góry, to oprawa graficzna stoi tam na naprawdę wysokim poziomie, bo to stosunkowo nowe gry- pierwsza wyszła w 2014, druga rok pózniej, a kolejne części w 2017 i 2018.

Sa też jeszcze japońskie rpgi o ile nie masz urazu do japońszczyzny.



ocenił(a) grę na 10
RadoslawKamil

Będzie Wiedźmin 3 w Battle Royal z wszystkimi miejscami z Wiedźmin 3, Wiedźmin 3 Serce z Kamienia i Wiedźmin 3 Krew i Wino?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones