Down with Love

plakat - Do diabła z miłością (2003)

opisy filmu

(6)
  • Barbara Novak (Renée Zellweger), bibliotekarka z prowincji, pisze bestseller. "Do diabła z miłością" jest książką rozchwytywaną przez kobiety na całym świecie. Mówi o takich rzeczach jak zaspakajanie popędu seksualnego czekoladą czy sile kobiet. Po jej wydaniu Barbara jedzie do Nowego Jorku i ma udzielić wywiadu dla prestiżowego męskiego magazynu "Know", lecz jego wysłannik, kobieciarz i przystojniak, Catcher Block (Ewan McGregor), trzy razy nie stawia się na umówione spotkania. Barbara wypowiada cichą wojnę mężczyznom.

  • Ulubieńcy publiczności Renée Zellweger ("Chicago") i Ewan McGregor ("Moulin Rouge") występują razem w najbardziej stylowej komedii romantycznej tego roku! Producenci "American Beauty" i reżyser filmu "Dziewczyny z drużyny" ukazali w sposób przewrotny, prześmiewczy, a zarazem uroczy, odwieczną walkę płci, opowiadając o starciu kobiety, która poprzysięgła, że nigdy się nie zakocha i kobieciarza, który sądzi, iż nie potrzebuje miłości. Barbara Novak (Zellweger) - autorka bestsellerowego poradnika dla kobiet o zacięciu feministycznym staje się celem ataków Catchera "Catcha" Blocka (McGregor), dziennikarskiego asa, który zmienia kobiety jak rękawiczki. Postanawia on uwieść Barbarę, ośmieszając w ten sposób tezy, które zawarła w swojej książce. Napięcie i energia iskrząca z wzajemnych relacji dwójki "przeciwników" wystarczyłaby aby polecieć na księżyc i z powrotem. Innymi słowy, spotkały się wreszcie dwie połówki...

  • Nowy Jork, lata 60. Początkująca pisarka Barbara Novak (Renée Zellweger) wydaje książkę pt. "Do diabła z miłością", w której namawia kobiety, by zrezygnowały z uczucia na rzecz kariery. Wkrótce poznaje dziennikarza, Catchera (Ewan McGregor), znanego podrywacza. Mężczyzna chce rozkochać w sobie Barbarę i ośmieszyć jej teorię. Sam jednak staje się obiektem manipulacji kobiety.

  • Początkująca pisarka, Barbara Novak, przyjeżdża z prowincji do Nowego Jorku. W wydawnictwie "Banner House" podpisuje umowę na publikację dzieła lansującego tezę, że kobiety będą w pełni szczęśliwe dopiero wtedy, gdy skupią się na karierach zawodowych i zrezygnują z miłości. As dziennikarstwa ma przeprowadzić wywiad z Barbarą. Ten jednak przedkłada flirty ze stewardesami nad towarzystwo debiutujących pisarek. Gdy książka podbija świat, Catcher poświęca uwagę autorce. Postanawia ośmieszyć jej teorię, sprawiając, że się w nim zakocha.

  • Barbara Novak podbija Nowy Jork, gdy jej książka, poradnik dla kobiet "Do diabła z miłością" trafia na listy bestsellerów. Doradza w niej czytelniczkom, by zapomniały o miłości i skupiły się na karierze zawodowej, nie rezygnując przy tym z seksu i innych radości życia.
    I staje się celem Catchera "Catcha" Blocka, bezczelnego dziennikarza i playboya, który zmienia kobiety jak rękawiczki. Catcher postanawia uwieść Barbarę, ośmieszając w ten sposób tezy, które zawarła w swojej książce.
    Szef Catcha, spragniony miłości Peter McMannus, stara sie dotrzymać kroku swojemu idolowi. Obiektem jego uczuć staje się Vikki Hiller, energiczna agentka Barbary, która jest jedną z niewielu kobiet w świecie zdominowanym przez mężczyzn i zrobi wszystko, by postawić na swoim. Losy całej czwórki nierozerwalnie sie splatają ...

  • Nowy Jork, rok 1962. Z prowincji przyjeżdża początkująca pisarka Barbara Novak. W wydawnictwie "Banner House" ma podpisać umowę na publikację poradnika dla kobiet pod prowokującym tytułem "Do diabła z miłością". W swojej książce Barbara doradza swym czytelniczkom, aby zapomniały o miłości i skupiły się na karierze zawodowej, nie rezygnując przy tym z seksu i innych radości życia. Redaktorka wydawnictwa, Vikki Hiller, załatwia Barbarze wywiad z asem dziennikarstwa, Catcherem Blockiem z męskiego magazynu "Wiem". Znany z demaskowania sławnych osobistości "Catch" przedkłada jednak flirty ze stewardesami nad towarzystwo debiutującej pisarki i do spotkania nie dochodzi. Książka Barbary staje się światowym bestsellerem. Catcher Block podejrzewa, że Novak okłamała czytelniczki, ponieważ, jak każda kobieta, chce kochać i być kochaną. Postanawia udowodnić, że czołowa feministka Ameryki pragnie miłości i małżeństwa. Aby utrzeć nosa zarozumiałej pisarce, musi sprawić, że się w nim zakocha. Podaje się za nieśmiałego naukowca i zaczyna uwodzić Barbarę.