Peyton Reed I

6,7
1 300 ocen pracy reżysera
Peyton Reed I
Peyton Reed urodził się i wychował z dwoma starszymi braćmi w Raleigh. Gdy miał 13 lat dostał od rodziców kamerę Super 8. Od tego czasu, Peyton zaczął pisać scenariusze i kręcić filmy, w których występowali jego przyjaciele i rodzina. W czasie studiów na University of North Carolina aktywnie udzielał się w studenckiej telewizji. Jako student był również DJ-em w uniwersyteckim radiu.

Po ukończeniu w 1986 roku studiów radiowych, filmowych i telewizyjnych Reed przeprowadził się do Los Angeles, gdzie otrzymał pracę na stanowisku asystenta produkcji w stacji telewizyjnej ABC. Wkrótce dostał ofertę pracy od ZM Productions, jednak proponowane początkowe wynagrodzenie było zbyt małe, by wyżyć. Dlatego Peyton zaczął pracować dorywczo jako kierowca vana na planie filmu "Byki z Durham". Gdy oszczędził pieniądze, przyjął posadę edytora w ZM Productions. W międzyczasie stworzył film "Almost Beat". Szefowie Peytona z ZM byli pod wrażeniem jego dzieła i zaczęli zlecać mu prace przy scenariuszach i reżyserowaniu projektów dla ich kompanii."Sekrety trylogii: Powrót do przyszłości" było pierwszym jego projektem.W 1995 roku Reed stworzył remake filmu "Komputer w trampkach" dla Diseny Tv. Wkrótce zaczął reżyserować odcinki seriali produkcji HBO oraz CBS.

W 1997 roku został wezwany do Nowego Jorku, by reżyserować serial "Upright Citizens Brigade" nadawany przez Comedy Central. Jeszcze przed przeprowadzką Peyton przeczytał skrypt filmu nazwanego "Cheer Fever", który po paru latach został przez niego wyreżyserowany i w 2000 roku wypuszczony na ekrany kin pod nazwą "Dziewczyny z drużyny". Reed wyreżyserował również takie przeboje kinowe jak: "Do diabła z miłością", "Sztuka zrywania" i "Jestem na tak". W 2008 roku otrzymał zaproszenie dołączenia do AMPAS (Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej). W 2015 roku na ekranach kin pojawił się reżyserowany przez niego film "Ant-Man", produkcji Marvel Studios.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 lipca 1964

miejsce urodzenia: Raleigh, Karolina Północna, USA

wzrost: 187 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Beth LaMure (1998 - 2006, rozwód); 2. Sheila (od 2013)
Proponowano mu reżyserię filmu "Fantastyczna Czwórka". Ostatecznie za kamerą stanął Tim Story.
Wyreżyserował następujące teledyski:
- 1993 r. - "Package Thief" - Superchunk;
- 1994 r. - "The First Part" i "Driveway to Driveway" - Superchunk, "New Boy" - The Connells;
- 2010 r. - "In The Sun" - She & Him.
W 1986 roku ukończył studia w zakresie radia, telewizji i filmu na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill (Karolina Północna, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych