Jak we śnie (2006)

La science des rêves

plakat - Jak we śnie (2006)

opisy filmu

(6)
  • Surrealistyczne love story, opowiadające historię zwariowanego artysty zawieszonego pomiędzy światem marzeń sennych a rzeczywistością. Nieśmiały grafik Stephane nauczył się manipulować swoimi snami. Na co dzień projektuje kalendarze z roznegliżowanymi dziewczynami, a w przerwach - śniąc, przenosi się do zakręconego i kolorowego świata, w którym bezbłędnie rozgrywa najlepsze momenty swojego życia.

    Gdy na jawie poznaje Stephanie, desperacko pragnie zabrać ją w podróż po swoich snach. W życiu jednak nie idzie mu już tak dobrze ... Czy fantazje pomogą mu odnaleźć to, co najważniejsze- miłość??

  • Bohaterem filmu jest mężczyzna, który nauczył się kontrolować i manipulować swoje sny. Skuszony dobrą pracą Stephane wraca do mieszkania w którym się wychował. Mieszkanie oprócz wspomnień ma też dodatkową zaletę. Na przeciwko zamieszkuje piękna i zmysłowa Stephanie, w której bohater zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Gdy jednak praca nie spełnia jego oczekiwań, bohater ucieka do świata fantazji.

  • Zamknięty w sobie Stéphane wiedzie skromne życie. Sytuacja zmienia się gdy matka przekonuje go aby wrócił do kraju swojego dzieciństwa-Francji. Czeka tam na niego bardzo dobra posada. Jednak gdy praca nie spełnia jego oczekiwań, istnieje ryzyko że mężczyzna ucieknie w świat swoich marzeń. Jednak na horyzoncie pojawia się śliczna sąsiadka...Co wyniknie z tej znajomości?

  • Główny bohater filmu, Stéphane (Gael García Bernal) jest skromnym i zamkniętym w sobie chłopakiem. Jego życie ulega diametralnej zmianie po tym, jak jego matka namawia go do powrotu do Francji, kraju w którym Stéphane spędził swoje dzieciństwo. Czeka go tam wspaniała posada. Jednak po przyjeździe okazuje się, że praca nie spełnia jego oczekiwań. Pojawia się więc ryzyko, że mężczyzna ucieknie w świat swoich marzeń i fantazji. Ku zaskoczeniu Stéphane'a, w jego życie wkracza urocza sąsiadka Stéphanie (Charlotte Gainsbourg). Wkrótce okazuje się, że ową parę łączy więcej niż tylko podobnie brzmiące imiona. Jaki wpływ na siebie bedzie miała ta para?

  • Francuski reżyser (Michel Gondry), ponownie przenosi nas do świata fantazji, miłości i pięknego snu. Rzeczywistość przerasta nieśmiałego grafika Stephane. Zamiast kreatywnej pracy ma nudną fuchę w towarzystwie "biurowych potworów". Do mieszkania obok wprowadza się Stephanie, ale Stephane nie wie, jak się do niej zbliżyć. Ucieka więc do świata snów, w którym wszystko może się zdarzyć, ale też nic nie dzieje się naprawdę...

  • Film Michela Gondry’a, twórcy „Wojna plemników” oraz „Zakochanego bez pamięci”. To pełna poezji i fantasmagorycznych obrazów opowieść o mężczyźnie potrafiącym manipulować swoimi snami. Na jawie podkochuje się w dziewczynie z sąsiedztwa, Stéphanie (Charlotte Gainsbourg). On też się jej podoba, ale zachowuje się niepoważnie, czym onieśmiela dziewczynę do zawarcia bliższej znajomości. Niezdolny znaleźć sekret do serca ukochanej w realnym życiu, Stéphane zaczyna szukać sposobów podpowiadanych w snach. Czy fantazje pomogą mu odnaleźć to, co najważniejsze – miłość?