Marzyciel (2004)

Finding Neverland

plakat - Marzyciel (2004)

pressbook

O filmie

Nagrodzony na MFF w Wenecji (2004). Zdobywca nagród National Board Of Review USA (2004) w kategorii Najlepszy Film (Marc Forster) i Najlepsza Muzyka (Jan A.P. Kaczmarek). Film zdobył ponadto nominacje do Złotego Satelity w kategorii Najlepszy Aktor (Johnny Depp) i Najlepsza Muzyka (Jan A.P. Kaczmarek) oraz nominacje do Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film-Dramat, Najlepszy Reżyser (Marc Forster), Najlepszy Aktor w Dramacie (Johnny Depp) oraz Najlepsza Muzyka (Jan A.P. Kaczmarek).

Najnowsze dzieło Marca Forstera nagrodzonego Oskarem za film „Czekając na wyrok”. W roli głównej Johnny Depp - nominowany do Oskara za rolę w filmie „Piraci z Karaibów” i Kate Winslet - nominowana do Oskara za role w filmach: „Titanic”, „Iris” oraz „Rozważna i romantyczna”. Autorem muzyki do „Marzyciela” jest Jan A.P. Kaczmarek („Niewierna”, „Quo Vadis”, „Aimee i Jaguar”).

Film nawiązuje do najlepszych tradycji kina hollywoodzkiego („Godziny”, „Między słowami”, „Frida”). „Marzyciel” to opowieść dla dorosłych o dorosłych, którzy odkryli w sobie dziecięcą wrażliwość.

Pisarz (Johnny Depp) u szczytu literackiej kariery szuka natchnienia do pracy nad nową książką. Spotkanie czarującej Sylvii (Kate Winslet), matki czwórki chłopców pozwoli mu odnaleźć inspirację dla swojej twórczości. Miłości kobiety oraz wyobraźnia dzieci sprawią, że stworzy dzieło, które uczyni go nieśmiertelnym.

Treść
łosy prasy
Nie bójmy się marzyć
Aktorzy o filmie
Rzeczywistość kontra wyobraźnia
Dzieło życia
Aktorzy
Twórcy