Kate Winslet 

Kate Elizabeth Winslet

8,6
76 345 ocen gry aktorskiej
Kate Winslet
Aktorstwa zaczęła uczyć się już w wieku 11 lat. Swoją karierę rozpoczęła od wzięcia udziału w reklamówce płatków śniadaniowych zrealizowanej dla brytyjskiej telewizji. Została dostrzeżona przez producentów teatralnych i wystąpiła na scenie w takich sztukach jak: "Adrian Mole" i "Piotruś Pan". 

W filmie zadebiutowała w 1991 roku w serialu "Dark Season". Na dużym ekranie po raz pierwszy wystąpiła w 1994 roku w obrazie "Niebiańskie istoty". Grała tam nastolatkę, która pomaga swojej najlepszej przyjaciółce zabić matkę. Popularność przyniosła jej rola w filmie "Rozważna i romantyczna", za którą otrzymała nominację do Oscara. Jednak gwiazdą pierwszej wielkości stała się dopiero po "Titanicu". Ten najdroższy i najbardziej reklamowany film w historii kina uczynił z niej osobę znaną na całym świecie. 

Kate Winslet mimo młodego wieku jest aktorką, która potrafi wcielić się w różne role. Dobrze radzi sobie w komediach "Chłopak na dworze króla Artura", jak i dramatach "Jude". W 1996 roku partnerowała Kennethowi Branaghowi jako Ofelia w filmowej wersji "Hamleta".

W 1997 roku zagrała w "Titanicu" Jamesa Camerona, za którego otrzymała nominację do Oscara, a po wieloletnich staraniach (chociażby "Iris", "Zakochany bez pamięci") w końcu zdobyła statuetkę Akademii Filmowej za film "Lektor" w 2009 roku.

Z powodzeniem występowała w wielu filmach w kolejnej dekadzie. Pojawiła się m. in. w "Mildred Pierce", "RzeziRomana Polańskiego, "Steve JobsDanny Boyle'a, "Projektantce", "Na karuzeli życiaWoody Allena i "Amonit".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 października 1975

miejsce urodzenia: Reading, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 169 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 27 innych nagród oraz 69 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna: 1. James Threapleton (22.11.1998 - 13.12.2001, rozwód), córka Mia Honey (ur. 12.10.2000); 2. Sam Mendes (24.05.2003 - 2011, rozwód), syn Joe Alfie (ur. 22.12.2003); 3. Edward Abel Smith (od 26.12.2012), syn Bear (ur. 07.12.2013)
Odrzuciła rolę Violi w filmie "Zakochany Szekspir". Angaż otrzymała Gwyneth Paltrow.
Była brana pod uwagę do roli Bridget Jones w filmie "Dziennik Bridget Jones", ale w końcu stwierdzono, że jest za młoda. Ostatecznie zaangażowano Renée Zellweger.
Ma dwie siostry Annę i Beth oraz brata Jossa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

o matko.... to nie jest normalne, żeby tak fantastycznie wyglądać. To jakieś czary kamery, stylistów i inne cuda, sam sex, samo piękno, kobieta doskonała ! :)

Jedna z moich ulubionych aktorek. Gra naturalnie, bez maniery

A do tego doskonała aktorka.

Nieźle gra.A mam do Was pytanko,jak uważacie ładnie jej w jasnych włosach czy ciemnych ?
Moim zdaniem ciemnych.To bardziej pasyje do jej urody.W blond wygląda tak sobie.Oczywiście jak dla mnie.

Zwłaszcza w Titanicu. Ogólnie mają podobny typ urody. Nawet teraz w blond włosach Gilian przypomina trochę Kate. A co do titanica, to tam była obłędna, po prostu 100 procentowa kobieta, z tym seksapilem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones