Freddie Highmore 

Alfred Thomas Highmore

8,6
16 865 ocen gry aktorskiej
Freddie Highmore
Alfred Thomas Highmore urodził się 14 lutego 1992 roku w Londynie (Anglia, Wielka Brytania). Zadebiutował w filmie "Kobiety świntuszą" w wieku 7 lat. Później wystąpił w telewizyjnych obrazach - "Happy Birthday Shakespeare", "Mgły Avalonu", "Jacku i czarodziejskiej fasoli" i "I Saw You". Pierwszą dużą produkcją filmową, w której zagrał był nagrodzony Cezarem dramat "Dwaj bracia". Potem pojawił się w "Marzycielu" u boku Johnny'ego Deppa, za co otrzymał nagrodę Critics' Choice. Najwięcej pochwał zdobył dzięki roli Charliego Bucketa w filmie "Charlie i fabryka czekolady" (Johnny Depp polecił go do tej roli). Freddie zagrał również w produkcji "Pięcioro dzieci i "coś"", opartej na książce E. Nesbita. W 2006 roku można go było oglądać w "Dobrym roku" (nominacja do Critics' Choice) i "Arturze i Minimkach" Luca Bessona. W 2007 zagrał tytułową rolę w filmie "August Rush". Podłożył również głos Pantalaimonowi w "Złotym kompasie", opartym na książce Philipa Pullmana. Rok później zagrał podwójną rolę w "Kronikach Spiderwick" oraz pracował nad 2. i 3. częścią "Artura i Minimków". Po udziale w melodramacie "Sztuka dorastania" Highmore zrobił sobie 5-letnia przerwę. Potem coraz częściej angażował się w pracę w telewizji - przyjął rolę w serialu wojennym "Na usługach wroga", zagrał młodego Normana Batesa w "Bates Motel" oraz wcielił się w lekarza z autyzmem w nagradzanym "The Good Doctor".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 lutego 1992

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 178 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 3 inne nagrody oraz 20 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma młodszego brata Bertiego.
Miał zagrać w filmie "December Boys: Grudniowi chłopcy", ale z powodu choroby babci nie mógł polecieć do Australii, gdzie były kręcone zdjęcia. Ostatecznie angaż otrzymał Daniel Radcliffe.
Jego rodzicami są: Edward Highmore i Sue Latimer.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetny jest w tej roli. Nie widziałam go w innych produkcjach, ale tutaj jego gra aktorska zwala z nóg.

Kurcze, jak oglądam z nim Bates Motel to czasem mam wrażenie, że gra świetnie i jest idealny do
roli Normana, a kiedy indziej wydaje mi się, że to totalne drewno. Ktoś jeszcze ma podobne
odczucia?

koleś jest wypisz wymaluj identyczny jak Peter Gabriel w młodości,tylko dołożyć długie pióra

Zdolny świetny młody aktor i nie tylko. Reżyseria, scenariusze, ja wróżę mu dużą karierę, pracuje widać uczciwie i chce to robić. Specyficzna nietuzinkowa uroda, nie jest klasyczną pięknością tylko dodaje mu uroku. Genialny jako Norman Bates. Ja trzymam kciuki za niego.

Freddie przypomina z wyglądu Eddy'ego Redmayne?