postać

Emilio Largo

Emilio Largo – przeciwnik Bonda i czarny charakter znany z książki Iana Fleminga pt. "Operacja Piorun". Zastępca Ernsta Blofelda i głównodowodzący w przestępczej organizacji WIDMO. Jego priorytetem jest plan "Omega", który zakłada wyłudzenie 100 milionów funtów, pod groźbą zdetonowania ładunków nuklearnych w USA i Wielkiej Brytanii. Chlubą Largo są jego dwie kwatery: olbrzymia posiadłość Palmyra na Bahamach oraz jacht Disco Volante. Jako przywódca jest bezwzględny i nie toleruje choćby najmniejszej niesubordynacji. Okrutnie obchodzi się ze zdrajcami, rozkazując wrzucać ich rekinom na pożarcie. Nie ma także litości dla swojej kochanki Domino, poddając ją torturom, kiedy odkrywa jej związek z Jamesem Bondem.

Choć Fleming opisał Largo jako muskularnego mężczyznę o ciemnej karnacji z czarnymi włosami, to postać z oficjalnej ekranizacji pt. "Operacja Piorun" grana przez Adolfo Celi ma białe włosy i nosi czarną opaskę na lewym oku. Bohater pojawia się ponownie w nieoficjalnym filmie o przygodach agenta 007 "Nigdy nie mów nigdy" z 1983 roku jako Maximillian Largo, w którego rolę wcielił się Klaus Maria Brandauer.

Więcej Mniej
twórca Ian Fleming data powstania 27 marca 1961 pochodzenie Włochy znany też jako Maximilian Largo
Nigdy nie mów nigdy
Zwiastun nr 1
Operacja Piorun
Zwiastun nr 1

Domino

Dominique Derval
TOP
TOP Najlepsi przeciwnicy Jamesa Bonda
  • Test wiedzy

    Bond

    Bond. James Bond. Myślisz, że wiesz o nim wszystko?
  • Test wiedzy

    Dziewczyny Bonda

    Piękne, mądre i pożądane. Czy umiecie dopasować dziewczyny Bonda do filmów, w których się pojawiły?
Emilio Largo jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.