Postać

Geralt z Rivii

{"id":"1233","linkUrl":"/character/Geralt+z+Rivii-1233","alt":"Geralt z Rivii","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/12/33/1233/698_3.4.jpg"}

Wiedźmin, znany również jako Rzeźnik z Blaviken oraz Biały Wilk. Główny bohater sagi książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Z zawodu najemny zabójca potworów. Przybrany Ojciec Ciri. Niejednokrotnie w czasie swoich przygód wplątuje się w różnego rodzaju intrygi, które zmuszają go do porzucenia wiedźmińskiej neutralności. Pomimo mutacji, które miały zabić w nim emocje, potrafi pomagać potrzebującym i działać na rzecz słusznej sprawy. Pojawia się także w grach komputerowych pt. "Wiedźmin" studia CD Projekt RED, komiksach, w serialu/filmie "Wiedźmin" (2002) i serialu Netflix "Wiedźmin" (2019). Na ekranie grają go Michał Żebrowski i Henry Cavill, a głosu w grach użyczył mu Jacek Rozenek.

Więcej Mniej
świat Wiedźmin twórca Andrzej Sapkowski data powstania 1986 znany też jako Gwynbleidd / Biały Wilk / Rzeźnik z Blaviken
{"title":"Geralt z Rivii należy do Świata Wiedźmin","link":"/world/Wied%C5%BAmin-30","counts":[4,1,9]}
Zwiastun
nr 6 (sezon 2, polski)
Zwiastun
nr 7 - Novigrad (polski) 1:28
Zwiastun
nr 3 (polski) 1:33
Serial Killers
"Wiedźmin" - sezon 2
Wiedźmin jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Geralt z Rivii jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.