Film

2001 2 godz. 10 min.
3,9 50 240
ocen społeczności
3,9 10 1 50240
4 423
chce zobaczyć
1,7 6
ocen krytyków
{"rate":1.6666666,"count":6}
Wiedźmin Geralt trudni się zwalczaniem niebezpiecznych potworów. Często jednak ludzkie okrucieństwo i żądza władzy są dużo groźniejsze.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Orzeł Najlepsza muzyka w roku 2002 dla Grzegorz Ciechowski Złota Kaczka Najlepszy autor muzyki do polskiego filmu w roku 2002 dla Grzegorz Ciechowski
Wiedźmin
Zwiastun nr 1
Wiedźmin
Klip nr 1
Wiedźmin
Teaser nr 1
Wiedźmin - Zwiastun Nr 1 Wiedźmin - Zwiastun Nr 1

Miecz Przeznaczenia ma dwa ostrza, jednym z nich jesteś ty - wiedźmin Geralt z Rivii, zwany również Białym wilkiem, długo nie potrafi, albo nie chce, uwierzyć w słowa dawnej przepowiedni. mimo, że sam jest "dzieckiem niespodzianką" (zaraz po urodzeniu odebrano go od rodziców i przeznaczono doMiecz Przeznaczenia ma dwa ostrza, jednym z nich jesteś ty - wiedźmin Geralt z Rivii, zwany również Białym wilkiem, długo nie potrafi, albo nie chce, uwierzyć w słowa dawnej przepowiedni. mimo, że sam jest "dzieckiem niespodzianką" (zaraz po urodzeniu odebrano go od rodziców i przeznaczono do wiedźmińskiego fachu, czyli do eksterminacji zagrażających ludziom potworów), Geralt rozpoczyna własną walkę z Przeznaczeniem. Kiedy wiedźmin przez przypadek ratuje życie władczyni cintry Calanthe i jej obdarzonej parapsychologicznymi zdolnościami córce Pavettcie, królowa z wdzięczności zabiera go na swój dwór. Geralt bierze udział w wielkiej uczcie mającej doprowadzić do ożenku Pavetty z którymś z dobrze sytuowanych sąsiadów. Uroczystości przerywa pojawienie się zakutego w stal rycerza zwącego samego siebie Jeżem, który twierdzi, że ma wyłączne prawa do ręki Pavetty. Powołuje się on tutaj na stare Prawo Niespodzianki. według wersji Jeża, kilkanaście lat wcześniej rycerz ten uratował życie ojcu Pavetty i w zamian zażadał tego, czego władca nie spodziewa się zastać w domu po powrocie. Król zgodził się nie wiedząc, że jego żona jest w stanie błogosławionym... nim Geralt opuści citrę sam również postanowi zmierzyć się z Prawem Niespodzianki. W ten sposób jego życie już na zawsze zostanie nierozerwalnie związane z Ciri - corką Pavetty i Jeża.

studio
Héritage Films (produkcja wykonawcza) / Agencja Filmowa Telewizji Polskiej / Agencja Produkcji Filmowej / Więcej...
inne tytuły
Michał Żebrowski przygotowując się do roli Geralta, aż do rozpoczęcia zdjęć, poświęcał się codziennemu 7-godzinnemu treningowi aikido.
Jaskier, który w książce był wysoki, chudy i miał blond włosy, w filmie był niski, grubawy i był brunetem.
Kiedy Wiedźmin stoi wśród zniszczonych drzew (swoją drogą wskutek katastrofy ekologicznej) Gór Izerskich, w tle widać panoramę Karkonoszy. I tam właśnie nawet niezbyt wprawne oko zauważy nadajnik RTV na szczycie Wielkiego Szyszaka.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jak oglądać, żeby słyszeć? poradnik.

  migotka__ ocenił(a) film na

  Jak oglądać, żeby słyszeć? poradnik. przede wszystkim na początek profilaktyka - przed przystąpieniem do oglądania polskiej produkcji należy udać się do lekarza w celu zbadania słuchu. Wskazane jest także regularne czyszczenie uszu przez fachowca oraz regularna higiena uszu ... więcej

 • Sentyment

  martusiaq1 ocenił(a) film na 10 

  Wiem, że wielu hejtuje ten film, ale ja podchodzę do niego z sentymentem. Jako dziecko lubiłam ten film i serial z Żebrowskim. Nie jest to Netflix, ale jak na tamte lata i możliwości, to nie jest tak źle. To było odważne posunięcie ze strony twórców i szanuję, że podjęli tę próbę. Na tle aktualnych komedii ... więcej

 • Co wy do niego macie?

  manga_maniak ocenił(a) film na

  Nie jest to Breaking Bad, ale beznadziejny tez nie jest. Obejrzalem na razie 1 odcinek i klimat jest wspaniały, kostiumy są świetne, muzyka jest ok, jedyna bolączka to efekty specjalne.

 • Gumowy smok w natarciu czyli późne rokokoko polskiego science fiction

  astro77 ocenił(a) film na

  Gumowy smok to krok milowy w dziejach rozwoju sztuki filmowej. Ta spektakularna animacja wymagała zaangażowania najpotężniejszych komputerów. Mówi się nawet, że reżyser korzystał ze sprzętu marki Atari! Pokolenia studentów reżyserii będą sobie łamać ... więcej

 • Nie mam nic do dodania

  użytkownik usunięty ocenił(a) film na

  po prostu hejtuję bo jeszcze mnie cholera trzęsie. Takiej zbrodni się nie zapomina.

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.