PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734}

Łowca androidów

Blade Runner
1982
7,7 216 tys. ocen
7,7 10 1 215798
8,5 91 krytyków
Łowca androidów
powrót do forum filmu Łowca androidów

Nadszedł TEN DZIEŃ!

użytkownik usunięty

8 stycznia 2016 roku to dzień szczególny. To początek ważności replikanta Roya Batty’ego, którego w "Łowcy androidów" wcielił się Rutger Hauer.

Ridley Scott zaprezentował w "Łowcy androidów" mroczną wizję zdehumanizowanego świata przyszłości. W jego filmie, pochodzącym z 1982 roku, replikant Roy Batty został aktywowany 8 stycznia 2016 roku. Tak wysoko rozwinięte androidy to wciąż science fiction i na prawdziwego replikanta na miarę Batty’ego trzeba jeszcze poczekać.

http://s27.postimg.org/h6xexjw3n/11872096_1668087206775014_6996125203385827496_o .jpg

W "Łowcy androidów" rewelacyjnie wcielił się w niego holenderski aktor Rutger Hauer, który powiedział w rozmowie ze stopklatką ( http://stopklatka.pl/news/rutger-hauer-dla-stopklatki-krotki-nie-znaczy-gorszy ):

"Dostrzegam coś artystycznego i zabawnego w tym, że programując sztuczną pamięć replikanta, w którego się wcieliłem, uwzględniono poezję. To nie ma sensu, ale dlatego tak mi się to podoba. Kilka z tych kwestii wymyśliłem sam, ale większość była zapisana w scenariuszu. Wszystkim zainteresowanym polecam obejrzeć na Youtube nagrania pod tytułem "Rutger Hauer Blade Runner Talks". Postanowiłem go nagrać, żeby chociaż częściowo odpowiedzieć na pytania internautów związane z tym filmem."

Oto najsłynniejsza scena z filmu "Łowca androidów":
http://www.youtube.com/watch?v=NoAzpa1x7jU



ŻRÓDŁO: http://stopklatka.pl/news/blade-runner-8-stycznia-2016-roku-aktywacja-roya-batty ego