7,7 204 199
ocen
7,7 10 1 204199
49 231
chce zobaczyć
8,5 31
ocen krytyków
{"rate":8.51613,"count":31}
{"type":"film","id":734,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/%C5%81owca+android%C3%B3w-1982-734/tv","text":"W TV"}]}
Łowca androidów

Film "Łowca androidów" opowiada historię Ricka Deckarda - jednego z Łowców Androidów. Replikanci, bo tak nazwano tych androidów, byli używani do niebezpiecznych badań i kolonizacji innych planet. Po krwawym buncie zespołu androidów na pozaziemskiej kolonii, Replikanci nie mogli przebywać legalnie na Ziemi. Byli oni owładnięci panicznym strachem przed nieuchronną śmiercią i za wszelką cenę starają się dotrzeć do ich konstruktorów - jedynych ludzi mogących przedłużyć ich życie. Replikanci zostali bowiem zabezpieczeni przed długotrwałym życiem ze względu na rozwijające się w nich uczucia. Specjalny oddział policji - tytułowi "Łowcy Androidów" - są detektywami, którzy mają za zadanie odnaleźć i wyeliminować zbiegłych androidów. Akcja rozgrywa się w Los Angeles w 2019 roku, gdy jeden z najlepszych Łowców zostaje ranny podczas wykonywania testu Voigta-Kampffa na jednym z androidów i właśnie Deckard przejmuje jego zadanie - wyeliminowanie zbiegłych androidów typu Nexus-6.

Akcja filmu rozgrywana jest w dalekiej przyszłości. Rick Deckard (Harrison Ford) jest skutecznym łowcą androidów. Pewnego dnia dostaje zlecenie, by schwytać i zabić kilku nielegalnie przebywających na Ziemi replikantów. Jednocześnie Rick poznaje replikantkę Rachael (Sean Young) i zakochuje się w niej.

dull
opis użytkownika

Los Angeles, 2019 rok. Policjant Rick Deckard (Harrison Ford) specjalizuje się w ściganiu i zabijaniu replikantów - człekokształtnych robotów, przeznaczonych do ciężkich prac, którym nie wolno przebywać na Ziemi. Ich przywódca, Batty (Rutger Hauer), twierdzi, że androidy niczym nie różnią się od ludzi i powinni mieć takie same prawa.

BLUE_DRAGON
opis użytkownika

Były łowca androidów, Rick Deckard, odpowiedzialny za eliminowanie stworzonych genetycznie ludzi, zostaje ponownie włączony przez policję do akcji. Tylko on może odnaleźć i zlikwidować cztery cyborgi, które po uprowadzeniu wahadłowca ukrywają się na Ziemi. Swoje poszukiwania rozpoczyna od laboratorium Tyllera - miejsca, gdzie powstają roboty. Nikt nie przypuszcza, że jednym z androidów jest ponętna Rachel, asystentka dyrektora korporacji. Na dodatek Deckard nie potrafi oprzeć się jej wdziękom...

HAMMER
opis użytkownika

Akcja filmu rozgrywa się w 2019 roku w Los Angeles. Na Ziemię przybywa grupa androidów typu Nexus-6, zwana "replikantami". Te humanoidalne istoty, produkowane przez korporację Tyrella, pierwotnie były używane do kolonizacji obcych planet. Jednak po buncie replikantów, który wybuchł w jednej z kolonii, zabroniono im przebywać na Ziemi. Replikanci dysponujący zaledwie kilkuletnim "życiem", za wszelką cenę starają się dotrzeć do swoich twórców, w celu wyeliminowania tej ich słabości. Deckard (Harrison Ford), łowca androidów, zostaje wysłany, aby ich powstrzymać.

Sunny
opis użytkownika

"Łowca androidów" przenosi nas w niedaleką przyszłość. Los Angeles, listopad 2019 roku. Na Ziemię przybywa grupa replikantów typu Nexus 6 - humanoidalnych androidów, które po krwawym buncie na pozaziemskiej kolonii starają się dotrzeć do swojego konstruktora. Nie mają zbyt wiele czasu. Ich czas życia wynosi zaledwie cztery lata, a okres ten przedłużyć może jedynie ich stwórca.
Replikanci mają jednak zakaz przebywania na Ziemi. Kiedy jeden z nich zabija doświadczonego łowcę androidów - Holdena, policja prosi o pomoc Ricka Deckarda (Harrison Ford) - emerytowanego łowcę uważanego za mistrza w swoim fachu. Deckard staje przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Musi zmierzyć się z czterema niezwykle silnymi i szybkimi androidami, przekonanymi o tym, że zasługują na długie życie tak samo jak ludzie.
Poszukiwania zbiegów Deckard - wspólnie ze swoim partnerem Gaffem (Edward James Olmos) - rozpoczyna od wizyty w korporacji Tyrella, której właściciel jest jednocześnie konstruktorem replikantów z serii Nexus 6. Tam poznaje piękną asystentką naukowca - Rachael, androidkę, której Tyrell sztucznie wszczepiając wspomnienia swojej siostrzenicy sprawił, że ta nabrała przekonania, że jest człowiekiem. Deckard odkrywa tajemnicę naukowca, waha się jednak z jej ujawnieniem. Piękna Rachael nie jest mu bowiem obojętna...

opis dystrybutora dvd

Na początku XXI wieku korporacja Tyrella wprowadziła nowe roboty - istoty niemal identyczne z ludzką. Wyposażeni w moduł Nexus-6 replikanci przewyższali swoich twórców pod względem siły i wytrzymałości, a dorównywali im inteligencją. Byli oni niewolnikami w koloniach pozaziemskich, gdzie wykorzystywano ich do wykonywania niebezpiecznych zadań i kolonizacji innych planet. Po krwawym buncie w jednej z kolonii replikantom zabroniono przebywania na Ziemi pod groźbą kary śmierci. Specjalne jednostki policji - oddziały Łówców Androidów - otrzymały rozkaz zabijania wszystkich nielegalnych przybyszy. Mimo to w listopadzie 2019 roku do Los Angeles przybywa czworo wyjątkowo niebezpiecznych replikantów. Chcą dotrzeć do swojego stwórcy, który może przedłużyć ich krótkie życie. Policja zmusza do współpracy Ricka Deckarda (Harrison Ford), emerytowanego detektywa i jednego z najlepszych łowców androidów w historii.

Melvin_Purvis
opis użytkownika