PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=400815}

Łowcy smoków

Chasseurs de dragons
6,5 8 664
oceny
6,5 10 1 8664
Łowcy smoków
powrót do forum filmu Łowcy smoków

Świat jest cudowny. Ma tą nieopowiedzianą historię w sobie.

Lecz, niestety, imho, fabuła prostsza niż w Avatarze.

Być może to tylko przez porównanie, ostatnio oglądałem trzy zaległe animacje, Jak wytresować smoka, Łowców smoków i Wall-e.

I cóż... wall-e to wall-e.
Natomiast dwie pierwsze animacje na wielu polach konkurują. I jak wizja świata w łowcach jest piękniejsza, bardziej artystyczna, o wiele wiele wiele pełniejsza niż w Jak oswoić smoka, tak z fabułą jest na odwrót. Tutaj mnie znudziła.

Tam toczyła się tak, jak sobie tego życzyłem, lecz nie była zupełnie liniowa.
Projekty postaci, ot, preferencje osobiste, o wiele bardziej przypadły mi tamte, trochę zbyt artystyczno-karykaturalnie tu było.

Po obejrzeniu filmu powędrowałem po tym świecie Łowców smoków. Ale do bohaterów i filmu (chyba, że w formie przedstawienia świata), wracać nie chcę.


Zawiodłem się na tej animacji, już tytuł sporo obiecywał, być może zbyt sporo, być może zbyt wysokie mniemanie mam o kinie francuskim jako takim.

ocenił(a) film na 6
ovis

Miałem podobne odczucia o tej bajce. Czegoś tu zabrakło. I choć film ma na fw niezłe opinie to znam dużo lepszych europejskich animacji. Muzyka, klimat super..ale to tyle. 6

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones