Film

Top Secret!

1984 1 godz. 30 min.
7,4 15 740
ocen
7,4 10 15740
5 827
chce zobaczyć
{"rate":9.0,"count":1}
{"id":"12077","linkUrl":"/film/%C5%9Aci%C5%9Ble+tajne-1984-12077","alt":"Ściśle tajne","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/20/77/12077/7511784.2.jpg"}
Podczas festiwalu muzyki w NRD amerykański wokalista rockandrollowy pomaga ruchowi oporu, którego celem jest uwolnienie naukowca.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Na skróty 27 komentarzy
Ściśle tajne

Bohaterem tej opowieści jest gwiazdor muzyki rockowej, Nick Rivers, który na zaproszenie władz przybywa do NRD na wielki koncert i zostaje wplątany w aferę polityczną. Wielki show z jego udziałem ma bowiem odwrócić uwagę opinii publicznej na całym świecie od planowanej aneksji sąsiedniego RFN. Zwolennicy siłowego rozwiązania kwestiiBohaterem tej opowieści jest gwiazdor muzyki rockowej, Nick Rivers, który na zaproszenie władz przybywa do NRD na wielki koncert i zostaje wplątany w aferę polityczną. Wielki show z jego udziałem ma bowiem odwrócić uwagę opinii publicznej na całym świecie od planowanej aneksji sąsiedniego RFN. Zwolennicy siłowego rozwiązania kwestii niemieckiej wydają przy okazji rozkaz porwania dra Flammonda, znanego zachodnioniemieckiego naukowca, który mógłby skonstruować broń o niespotykanych możliwościach rażenia. W ślad za uprowadzonym ojcem do NRD przybywa jego córka, Hillary i spotyka tu przypadkowo Nicka Riversa.

boxoffice
$20 458 340 w USA
studio
Kingsmere Properties / Paramount Pictures
data produkcji
1984
tytuł oryg.
Top Secret!
inne tytuły
Ściśle tajne Polska
Więcej...
Kiedy Nick otwiera w celi pierwsze okienko wentylacyjne, łom, którego użył, kołysze się na swym haku. Za chwilę łom jest zupełnie nieruchomy.
Kiedy Deja Vu sprawdza godzinę na swoim Rolexie, w bliższych ujęciach jest godzina 7:22, a w dalekich 7:17.
Kiedy Nigel i Nick walczą w wodzie, jedno z ujęć pokazane jest dwukrotnie.
W 1980 roku trio ZAZ (bracia Jerry i David Zuckerowie oraz Jim Abrahams) stworzyli swój pierwszy wspólny film: bezlitosna parodia dla obrazów katastroficznych "Czy leci z ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 88%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Esencja komedii i flm dla mnie tak samo genialny co kultowy

  KillOff ocenił(a) film na 10

  To już jest film legenda, tak samo jak legendarne i nieśmiertelne są niektóre ze scen i tekstów! A wschodnio-niemieckie "sportsmenki" pozostaną dla mnie na zawsze symbolem sportu w NRD! Ocena może być tylko jedna: 10!!!

  24
  • Mnie jednak najbardziej rozwala streszczenie tego filmu, które tu cały czas wisi

   użytkownik usunięty

   na naszym kochanym FilmWebie: "W czasie II wojny światowej amerykański muzyk rockandrollowy pomaga ruchowi oporu wywieźć naukowca z nazistowskich Niemiec".

  • Najlepsze motywy i gagi

   Bandziordbwa ocenił(a) film na 8

   Jak dla mnie: - koleś z okiem w bibliotece - strzelający surferzy - hymn niemiec - murzyn pijący benzynę - Val Kilmer na scenie Ogólnie uśmiałem się do łez, proponuje zapalić wcześniej blancika i jest kosmos, naprawdę!!!

  • Jakie znacie filmy parodiowe? Ściśle tajne

   Enter00

   Witam wszystkich koneserów tego typu filmów - parodie komediowe. Podawajcie wszystkie filmy, które znacie, oto lista z którymi się zapoznałem. 1.1941 (1979) 2.2001. Odyseja komiczna (2000) 3.Airplane 1! (1980) 4.Airplane 2! (1983) 5.Autostopem przez Galaktykę (2005) ... więcej

  • Film wspaniały

   jarekpoland ocenił(a) film na 8

   aż dziw bierze, że do tej pory jakoś go nie obejrzałem. Kwintesencja w swoim gatunku, współczesne parodie wg mojej oceny nawet 5% atmosfery tego filmu nie mają... A szkoda.

   4