PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7737}

Ścieżka strachu

Miller's Crossing
7,2 10 333
oceny
7,2 10 1 10333
6,5 13
ocen krytyków
Ścieżka strachu
powrót do forum filmu Ścieżka strachu

Dopiero niedawno obejrzałem ten film. To jest kompletne dno, które mogę polecić ćwierćinteligentom jedynie. Główny bohater ma być jedną z najbardziej znaczących postaci świata przestępczego w wielkim mieście, o czym zapewniają nas twórcy, głosami innych postaci. Tymczasem nie ma on żadnych stosunków politycznych, nie stoi na czele grupy przestępczej, nie ma nawet żadnych żołnierzy. Nie jest też bezwzględnym bandziorem, co niektórym może (na krótko) zapewnić silną pozycję - podobno nie zabija, za to bezkarnie leje go po pysku (i nie tylko) każdy, kto akurat ma na to ochotę. Jest zadłużonym hazardzistą i pijaczyną przy okazji. Przecież taki facet to szmata, a nie jeden z liderów zorganizowanej przestępczości. W tej sytuacji Byrne, który tą minką a'la Humphrey Bogart usiłuje przekonać widza, jaki to z Toma sprytny i pozbawiony uczuć twardziel, wzbudzić może tylko spazmatyczny śmiech każdego obdarzonego przeciętną inteligencją widza, co chyba zamierzeniem Coenów nie było. A te karkołomne intrygi.. nie no szkoda mi nawet czasu na szersze komentarze. Do wielbicieli dobrego kina gangsterskiego - omijajcie tą szmirę szerokim łukiem.

ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

ta recenzja chyba dobrze odpowie, dlaczego ten film Ci się nie podobał
http://www.filmweb.pl/reviews/Wszystko%2C+co+wiecie+o+filmie+gangsterskim%2C+ale +boicie+si%C4%99+do+tego+przyzna%C4%87-11566

po prostu cali Coenowie - nie ma co liczyć na sztampową produkcję wpisującą się w klasyczny kanon gatunku. oni nie robią kina gangsterskiego, westernów itp. - oni robią swoje filmy ;)

użytkownik usunięty
2szymi

Dokładnie, ja szczerze mówiąc spodziewałem się typowego filmu gangsterskiego, jednak już po kilku scenach można zobaczyć, że twórcy puszczają do widza małe oczko. :)

ocenił(a) film na 8

Ups... napisane przez przypadek z konta siostry. ;)

ocenił(a) film na 9
Daryavush_Meribbaal

Oczekiwaem dobrego kina gangsterskiego a otrzymałem rewelacyjne.

ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

Za dużo gier komputerowych i zmiękczyło mu mózg, to tyle w temacie ode mnie...:-)

RafStefSzul1981

Podyskutuj sobie z gimnazjalistami - to w sam raz poziom dla tandeciarza, który ocenia Watchmen, czy King Konga na 10.

ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

Tandeciarz, to Twoje nazwisko rodowe, laiku światowego kina oraz dobrych produkcji filmowych...:-)

ocenił(a) film na 7
RafStefSzul1981

P.S. oceniałem te filmy na 9, nie na 10...:-(

RafStefSzul1981

Nie poruszaj nawet kwestii rodowych, bo chamska składnia tej twojej kilkuwyrazowej wypociny świadczy o kretynizmie nawarstwianym co najmniej od kilkudziesięciu mużyckich pokoleń. Ze względu na dziedziczne ułomności, jak również ewidentne luki w edukacji, która zapewne poza poziom gimnazjalny nie wykroczyła, masz widoczne trudności w przyswajaniu treści symbolicznych na poziomie nawet najprymitywniejszym. W tej sytuacji nie podejmuję tematu "kina światowego", czy "dobrych produkcji filmowych" - organizuj sobie twórcze dysputy w towarzystwie jednostek, które osiągnęły podobne stadium intelektualnego rozwoju.

ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

Po pierwsze, "nie ucz ojca dzieci robić", składnie zdania, brak przecinków w odpowiednich miejscach oraz szyk zdania jak u gimnazjalisty. Po drugie, "przyganiał kocioł garnkowi", ja jestem z wykształcenia dziennikarzem, co oznacza, że miałem przedmiot taki jak kultura języka polskiego na studiach. Po trzecie, "kino światowe" dla Ciebie to gdybania rabina gdzieś pomiędzy Odessą a Jerozolimą, co najwyżej tyle...:-)

ocenił(a) film na 7
RafStefSzul1981

P.S. porzuć gry komputerowe na rzecz np. książek, wzbogacisz swój język i być może czegoś nauczysz się, wtórny analfabeto z zadupia na drugim końcu Polski...:-(

RafStefSzul1981

"Dziennikarskie wykształcenie", "kultura języka"... - zacznij jakąś rozsądną terapię filozofie spod wiejskiej remizy, bo mokre sny mieszają ci się z rzeczywistością. A w kwestii "kina światowego", to jesteś jedynie zdolny do powielania telewizornianej i portalowej sieczki, ty biedny umysłowy kastracie o wybujałym ego.

ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

Primo, jestem rodowitym Warszawiakiem, z remizą strażacką nie mam nic wspólnego, za pewne Ty zostałeś w niej spłodzony przez swoich rodziców na sianie. Secundo, żaden wykształcony i inteligenty człowiek nie zaczyna zdania od samogłosek, patrz "A", chyba tylko taki, który za tak owego uważa się. Patrz szpakowaty inteligencie w Encyklopedii Wyrazów Obcych PWN, hasło dla Ciebie "kołtun i kołtuneria". Tertio, kastratem nie jestem, mam 34 lata i od ponad roku jestem szczęśliwie żonaty. P.S. sam pewnie jesteś krypto gejem i do tego wtórnym analfabetą, temu rozładowujesz tu swoje frustracie, czytaj małe przyrodzenie...:-(

RafStefSzul1981

"Temu" kończę dyskusję - pod budą z piwem znajdziesz z pewnością liczne grono mniej krytycznych partnerów do rozmowy, lingwisto warszawski.. rodowity hahahaha

ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

Jak już to "pod budką z piwem", wtórny analfabeto i szpakowaty inteligencie z Koziej Wólki...:-)

RafStefSzul1981

Z kim i o czym chcesz prowadzić dialog, matole? Nie zrozumiałeś nawet najprostszej metafory - "umysłowa kastracja" kojarzy ci się z brakiem zdolności do ciupciania. Nie jesteś w stanie podjąć równorzędnej dyskusji z powodu ubożuchnego zasobu słów, plebejskiego wykształcenia i umysłowej ociężałości. Powtarzasz w kółko te swoje prymitywne zwroty, przeplatane słowami znalezionymi naprędce w słowniku i tłumaczysz się wyimaginowanymi dokonaniami. Z wymienionych przyczyn nie jesteś zdolny do samodzielnej oceny filmu, czy czegokolwiek o cechach twórczej działalności człowieka, więc ograniczasz się do powielania obiegowych opinii. Jesteś za głupi nawet do gier komputerowych - pierwsza lepsza strategia cię przerośnie, o czym możesz się bardzo szybko przekonać w sieci.
Wiem, że nie rozumiesz tego, biedny idioto i to jedyna szansa na zastanowienie, bo nie podejrzewam, żebyś w gronie krewnych i znajomych znalazł kogoś zdolnego do zarejestrowania tych faktów; sokoły pośród trzody raczej nie bywają. Dysputa z takim indywiduum, to obraza dla mojego intelektu.. temu definitywnie kończę, rozumieta?

ocenił(a) film na 7
Daryavush_Meribbaal

Po pierwsze, nie każdy jest anonimową ciotą i zakłada konto pod jakimś pedalskim niczkiem jak Ty. Po drugie, temu można sprawdzić moje dokonania, wtórny analfabeto. Po trzecie, o czym mam rozmawiać z laikiem światowego kina i dobrych filmów jak Ty, który zaledwie obejrzał i ocenił tu 1712 filmów, kretynie?...:O Trzoda chlewna to Twoja rodzina, więc nie obrażaj ich i przy okazji siebie samego, matole...:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones