PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=282642}

Śmierć człowieka pracy

Workingman's Death
7,6 2 580
ocen
7,6 10 1 2580
8,0 8
ocen krytyków
Śmierć człowieka pracy
powrót do forum filmu Śmierć człowieka pracy

3/10

ocenił(a) film na 3

Zaczęło się na prawdę świetnie ale skończyło się na tym, że mamy odczuwać ulgę, że większość z nas nie pracuje tak ciężko jak bohaterowie. Film nic nie wnosi i nie uczy o niczym - nie polecam.

użytkownik usunięty
pachomir

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Że zacytuję klasyka - niemożność zrozumienia każdego złości. :)

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3

;)

ocenił(a) film na 10
pachomir

Nie zgadzam się, że niczego nie uczy. I nie chodzi tu wcale o ulgę, że nam jest lepiej. "Nie ma już człowieka pracy. Pozostał robotnik - ktoś gorszy, ktoś komu się nie udało. Ktoś, komu praca nie daje godności, lecz ją odbiera" - ten cytat w sumie wyjaśnia istotę filmu.

ocenił(a) film na 8
n0_thx

NO w gruncie rzeczy to na jedno wychodzi tylko innymi słowami jest napisane. Współczesny robotnik nie ma godności i mamy mu współczuć.

ocenił(a) film na 10
nieromeq

Nie mamy mu współczuć. Mamy nabrać do niego SZACUNKU. A to dwie różne rzeczy

ocenił(a) film na 8
n0_thx

Nie wiem w jaki sposob ten film ma sprawic, ze Ci ludzie odzyskaja godnosc i nie wiem kto ma nabrac do nich szacunku, bo raczej normalni ludzie nie maja z tym problemu. Generalnie to jak dla mnie dominujacym uczuciem bylo wspolczucie, szacunku do nich nie musialem nabierac, do ich pracy też nie, mam go zawsze w stosunku do dobrych i ciezko pracujacych ludzi, a ci ktorzy nie maja i tak nie zmienia sie pod wplywem tego filmu, gdyż są mendami społecznymi.

n0_thx

jak mozna twierdzic ze ci ludzie nie maja godnosci??? nikogo nie oszukuja, nie okradaja, nie wykorzystuja pasozytniczo pomocy spolecznej bo takiej nie ma - krotko mowiac nie zeruja na cudzej pracy, tylko uczciwie pracuja na wlasne zycie. Tak samo jak kazdy posiadaja wlasne problemy i wlasne przyjemnosci dnia codziennego (oczywiscie w filmie rezyser staral sie skupic tylko na tych drugich). Akurat godnosc jest jedna z tych nielicznych rzeczy, ktorych maja wiecej niz niektorzy z nas. Jesli sa ludzie dla ktorych miara godnosci jest to, czy pracuja w klimatyzowanych pomieszczeniach, maja sluzbowy samochod i ubezpieczenie, to znaczy tylko tyle, ze sa calkowicie spaczeni i swiat staje na glowie.

ocenił(a) film na 5
pachomir

Dokładnie... bardzo poruszający dokument, z pewnością ważny dla młodych ludzi (m.in), jednak zabrakło czegoś więcej. Prosiło się chociażby o jakiś drobny komentarz, podsumowanie. Dodatkowo sceny mordowania zwierząt kompletnie zbędne!

ocenił(a) film na 8
davidmth

Zgodzę się całkowicie, że sceny z rzeźni były potworne i patrzenie na nie było katuszami.
Niemniej dokument świetny, pokazujący człowieka jako rzecz, tryb machiny, bez godności i praw. Gdzie praca służ przetrwaniu, bez względu na koszty. A człowiek jako jednostka nie istnieje. Świetne zdjęcia dopełniają całości. Ale jest to dokument mocny i sugestywny, nie każdemu może się spodobać. Brak komentarza postrzegam raczej za słuszny i wskazany.

Killdup

takie jest życie :P żeby kupić mięsko w sklepie najpierw trzeba zabić zwierzę... a dokument miał pokazywać prawdziwe życie, więc je pokazał z całą gamą jego cieni...

ocenił(a) film na 8
pixi222

To ja tylko napiszę, że sceny były koszmarne i potworne, ale nie twierdzę, że zbędne. Niestety miały swoje uzasadnienie w kontekście całego dokumentu.

użytkownik usunięty
pachomir

Koledze pachomirowi oglądającego świat z kanapy pewnie przydał by się rok roboty, tam gdzie "dzięki" globalizacji przeniesiono wszystko co brudne, ciężkie i nieludzkie. Ten film niósł takie przesłanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones