PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4847}

Śmierć jeździ konno

Da uomo a uomo
7,2 1 586
ocen
7,2 10 1 1586
Śmierć jeździ konno
powrót do forum filmu Śmierć jeździ konno

Wiem, że spaghetti westerny cechowały się niskim budżetem i częstym brakiem logiki, ale w tym filmie to za bardzo kłuje w oczy. Niektóre filmy chociaż zasłaniają takie błędy klimatem i akcją, grą bohaterów, muzyką. W tym filmie pozostaje tylko muzyka, Lee Van Cleef i Luigi Pistilli, o reszcie lepiej zapomnieć. John Phillip Law jest nijaki, głos ma jak Terminator i do Eastwooda mu trochę brakuje. Ten też był drewniany, ale charyzmatyczny. Wydaje mi się, że Lawowi tej charyzmy zabrakło. Oczywiście na kompozytorze można jak zawsze polegać. A początek był obiecujący. Szkoda, bo temat prosty, ale chwytliwy.
Pewnie polscy kinomani mnie za to zjedzą, ale moim zdaniem to Amerykanie kręcili westerny najlepiej. Włosi jednak są za nimi. Niby jest Sergio Leone i jego arcydzieła, poza tym jeszcze Sergio Corbucci i może ze 2, 3 innych, ale po za tym? Wydaje mi się, że Amerykanie dużo zawdzięczają spaghetti westernom, ale w gruncie rzeczy to Włosi początkowo czerpali z amerykańskich filmów.

ocenił(a) film na 7
NickError

Mam dokładnie te same odczucia po seansie. Skuszony wysoką oceną i opiniami na FW sięgnąłem wreszcie po to dzieło i niestety, ale zawiodłem się. Formę trzymają jedynie w/w -tj. Van Cleef, Pistilli i Morricone. O "aktorstwie" Pana Lawa wolę nie wspominać. Jest tak koszmarnie drętwy w swojej roli, że aż zęby bolą. No i te, wręcz natarczywe nawiązania do twórczości Sergio Leone, a zwłaszcza do "For a few dollars more" np. żywcem zerżnięta scena z wyprowadzaniem konia z pociągu przez Van Cleefa. Polecić można wyłącznie zagorzałym fanom włoszczyzny.

ocenił(a) film na 2
dekiel69

Racja koszmarny ten western tania podróbka "Za kilka dolarów więcej" jest milion podrobionych scen z tego filmu, jeszcze nazwa pierwszego zabitego identyczna i forma o która pyta Cleef w saloonie. Żal mi tego filmu i gry pod Eastwooda dobrze ,że poncha mu nie dali ;/ Niewiem co skłoniło Van Cleefa do tego filmu, koszmarne kadry i pojedynki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones