PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738153}

Śmierćgazm

Deathgasm
6,0 6 395
ocen
6,0 10 1 6395
3,8 4
oceny krytyków
Śmierćgazm
powrót do forum filmu Śmierćgazm

Dystrybutorzy w tłumaczeniu tytułów na polski rynek są bardzo zabawni i można powiedzieć, że w przypadku tego filmu, niekonsekwentni. Prześcigają się w obieraniu polskich tytułów całkowicie odbiegających od oryginału, nawet jak da się sensownie przetłumaczyć dosłownie. Tymczasem w przypadku tego filmu podeszli zupełnie odwrotnie, spolszczono tytuł. Hehe brzmi to tragicznie, to już lepiej można było zostawić tytuł bez przeróbki, przecież czytało by się tak samo ;p Tymczasem powstał jakiś neologizm. Swoją drogą jest przecież jakaś ustawa dotycząca języka polskiego, a to jest przykładem totalnego zabrudzania naszej pięknej mowy.
Notabene końcówka w angielskim gasm oznacza coś co się odnosi do orgazmu, u nas nie stosuje się takiego skrótu, nie ma fetyszorgazmu, czy śmierciorgazmu. Swoją drogą śmierciorgazm też byłby neologizmem, ale przynajmniej swojskim. I w tym kierunku powinni pójść tłumacze. Gdzieś w necie znalazłem alternatywną wersję - Orgazm śmierci. Już chyba byłoby lepiej.
Jak jestem przeciwnikiem dowolnego tłumaczenia tytułów, aby chociaż trochę zgadzał się on z treścią filmu, tak w przypadku tego tłumaczenia jestem za taka praktyką.

ocenił(a) film na 7
chemas

Na jednym kanale lektor czytał ten film jako „Mordgazm”. Znacznie lepiej brzmi, mogli tak go nazwać.

Insekt6

No fakt, lepiej brzmi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones