PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37394}

Żelazny krzyż

Cross of Iron
7,3 4 799
ocen
7,3 10 1 4799
7,0 3
oceny krytyków
Żelazny krzyż
powrót do forum filmu Żelazny krzyż

Genialnie ironiczny...

użytkownik usunięty

Prześmiewcze napisy początkowe, przerażające końcowe. Nie jestem jakimś miłośnikiem filmów wojennych, ale ten mnie zachywcił. Porywające sceny batalistyczne, choć przez częste stosowanie zwolnień czasami mało dynamiczne mieszają się z antywojennym przesłaniem filmu. Myślałem, że widok z oczu biegnącego żołnierza zastosowano po raz pierwszy w "Szeregowcu Ryanie". Pomyliłem się. Palmę pierwszeństwa przejmuje "Iron Cross". Aktorstwo popisowe, szczególnie dwóch głównych antagonistów. Scena z Rosjankami jak dla mnie przerażająca i nie chodzi o fakt odgryzienia tego czy owego ale o to, że próbowały podrywać Niemców tylko po to żeby ich zabić. Steiner wiedział o co chodzi.Końcówka,ok, ale wychodzi na to, że Steiner zginął, a na Filmwebie zauważyłem, że nakręcono drugą część.Ktoś nie pomyślał.W "Dzikiej Bandzie" śmiech któregoś z bohaterów, szczególnie w finale, był zapowiedzią rychłej śmierci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones