PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12127}
7,4 1 332
oceny
7,4 10 1 1332
5,5 4
oceny krytyków
Życie raz jeszcze
powrót do forum filmu Życie raz jeszcze

Dla historyków amatorów - warto!

Film częściowo zakłamany - akcja zatrzymania pociągu! Ruska propaganda.... ale wtedy nie można było inaczej.

kAdamek

Mimo że propaganda lecz przekazano to co zamierzano i pamiętać należy który to był rok.Obsada swoje też zrobiła.Wiśniewska superowa.

kAdamek

Właśnie nie ruska propaganda - z tego co wiem przez pewien czas "Życie raz jeszcze" było niedopuszczone do wyświetlenia.

Hochimasaki

A własnie że "Życie raz jeszcze" to idealny przykład komuszej propagandy.

slava966

A ludzie gupie mózgi mają nie w głowie a w d**ie - po co doszukiwac się propagandy skoro film zacny, he?

karok47

Dokładnie, takie filmy ogląda się z poprawką na czasy w których powstały, a nie bawi w pracownika IPNu :P

blady_chris

Niektórzy chcieliby zeby wszystko z lat 45-89 było sprzedawane z wielką łatką "Uwaga, może zawierać śladowe ilośći komunizmu"

kwarecki

Paranoja ludzie, paranoja..

bonanza1911

A ja film obejrzałem, podobał mi się, a "propaganda" mi zwisa i powiewa "D

wojtowniak

To i nie dobrze. Warto mieć świadomość, jak się coś ogląda, że w filmie istnieją przekłamania. Ja nie jestem zwolennikiem potępiania filmów z PRL-u zawierających propagandowe triki, ale oglądając nieświadomym przekłamań można po prostu oszukać samego siebie. Dlatego błędne i idiotyczne jest "olewanie" zakłamań, jak również potępiania filmu jako całości, za zawarte tam pewne ilości propagandy.

ocenił(a) film na 8
FanDobregoKina

Cytat z filmu "historię piszemy dzisiaj".
Nie będąc nastolatką wiem, ze cos co obecnie odbiera się jako przełamanie, w owczesnych realiach było teraźniejszością i tyle. Czasami warto uwolnic głowę od oceny powiedzmy politycznej. Chłonąć ten miniony, utrwalony czas. Ten film jest dla mnie cudną rejestracją tamtych obrazow, a nawet klimatu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones