PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1099}

Żywot Briana

Life of Brian
7,9 185 725
ocen
7,9 10 1 185725
8,3 35
ocen krytyków
Żywot Briana
powrót do forum filmu Żywot Briana

Zainspirowani sukcesem "Świętego Grala", grupa Pythona w tym filmie niestety dała ciała. Teksty są na siłę "śmieszne", jak i zachowania aktorów, które przyprawiają o napady ziewania. Dotyczy to przede wszystkim pierwszej połowy filmu, która niemiłosiernie się dłuży i wywołuje dziwną ochotę na przejście do innego pokoju w celu np: sprawdzenia czy układ ścian się nie zmienił. Druga połowa za to stoi na znacznie lepszym poziomie, choć i słabszym od "Świętego Grala". Akcja w końcu się rozkręca tak jak poziom humoru, a mi udało się parę razy parsknąć śmiechem.

Szybko reasumując: "Żywot Briana" to zaledwie mierna komedia. Co z tego, że parę razy się zaśmiałem skoro przez większość czasu się nudziłem. Po naprawdę świetnym Gralu, przyszła klapa, a popularność przyniósł raczej temat, który poruszał niż sam humor.

Szkoda. 5/10

ocenił(a) film na 10
Gulasz

Na szczęście to TYLKO Twoje zdanie. :o)

ocenił(a) film na 9
Gulasz

Nie zgodzę się z wypowiedzią Gulasza
Film jest znakomitą parodią wiary chrześcijańskiej, motyw trendowatego który ma żal o uzdrowienie jest genialny :)
Ogólnie traktowanie Braiana jako mesjasza genialne, teksty są dobre i śmieszne, myślę że to kwestia gustu
Osobiście uważam że święty gral jest słabszy od żywota :)

say_2

Nie czytałabym tego jako parodii wiary chrześcijańskiej jako takiej, ale raczej jako próbę wyszydzenie postawy polegającej na unikaniu myślenia i pragnienia posiadania kogoś, kto powie jak żyć i podejmie za nas wszystkie decyzje.

Ale i tak najlepsze były knowania Narodowego Frontu Wyzwolenia Judei.
"– Przecież ty nie możesz mieć dzieci!
– Nie prześladuj mnie!
– Nie prześladuję cię, Stan! Nie masz macicy!" :). Uwielbiam.
_________________
http://odystopiach.blogspot.com/

ocenił(a) film na 4
moja_ulijanka

No i właśnie o tym mówię. To nie ten sam humor co w św Grallu. Wymuszony, sztuczny, na siłę śmieszny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones