PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487915}

13 dzielnica - Ultimatum

Banlieue 13: Ultimatum
7,1 54 241
ocen
7,1 10 1 54241
3,8 5
ocen krytyków
13 dzielnica Ultimatum
powrót do forum filmu 13 dzielnica - Ultimatum

Może tym surowiej oceniam ten film, że jego pierwsza część należy do grupy najlepszych filmów akcji.
Tutaj cała treść jest rozmyta, pozostaje wiele niedopowiedzeń, akcje kaskaderskie są o wiele uboższe niż w części pierwszej a sami bohaterowie wykonują je tak, jakby byli starzy i zmęczeni.
Końcówka jest wg mnie wydumana a całość przekombinowana. Jak na półtorej godziny oglądania to niby dzieje się wiele ale jest tak ukazane, że właściwie ma się wrażenie, że film nie dotykał żadnego z wątków w sposób dokładny.
Jak już wyżej widać, dostał ode mnie czwóreczkę, bo był wybitnie poniżej moich oczekiwań.

ocenił(a) film na 7
julia_salwer

Mam podobnie, bardzo się cieszyłam, że będzie druga część, a tymczasem jest dużo gorsza i nie ma takiego niepowtarzalnego klimatu.
W końcówce popłynęli za bardzo ;)

ocenił(a) film na 4
julia_salwer

Zgadzam się w pełni z oceną. To co jest plusem tego filmu czyli postacie i akcja zostają przyćmione przez denną fabułę.

ocenił(a) film na 3
julia_salwer

Mnie się ogólnie podobało, nawet bardzo, tylko mam dwa zastrzeżenia. Pierwsze, które w moim odczuciu obniża ocenę tego filmu, a mianowicie miękkość. Przy tylu akcjach i efektywnym, energicznym klimacie ta wrażliwość aktorów nie dość smacznie kontrastuje. I drugie już zupełnie moje, to czemu znów tym złym musi być Per "-man"...?

ocenił(a) film na 5
julia_salwer

Potwierdzam, do jedynki się nie umywa, tzn. akcja i sceny walki zasugują na 5, ale nic poza tym, bo sama fabuła: wysilona, naciągana, przekombinowana.. nie mówiąc już że sama końcówka popsuła mi przyjemność relaksui przy energicznym filmie akcji

ocenił(a) film na 5
julia_salwer

też się nieco zawiodłam, niby film nie tak zły, ale jako kontynuacja 13 Dzielnicy to troszkę za słabo :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones