PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3494}
7,5 23 675
ocen
7,5 10 1 23675
7,2 9
ocen krytyków
300 mil do nieba
powrót do forum filmu 300 mil do nieba
PiotrekDM1983

Jędrek...mały szczególik a jednak...mówił do starszego..pzdr

ocenił(a) film na 8
PiotrekDM1983

Ta scena zawsze mocno mnie wzrusza... :)

ocenił(a) film na 9
NYPD

Tak, to chyba najmocniejsza scena w filmie.

Kirq

zgadzam się, najmocniejsza scena w filmie :)

ocenił(a) film na 8
laskrzyzy

również przyłączam się do oceny. za każdym razem, nawet jak przywołuję ją sobie w głowie, to łza się kręci w oku

ocenił(a) film na 9
PiotrekDM1983

Moim zdaniem to najbardziej wzruszająca scena w polskiej kinematografii

ocenił(a) film na 8
PiotrekDM1983

Mocne, ale prawdziwe. Też ją zapamiętałem.

PiotrekDM1983

Co prawda był Jędrek ale mniejsza o to, a sama scena jedna z najdramatyczniejszych jaką sobie przypominam w polskim filmie co gorsza podpartym prawdą jaką można było o Polsce pisać w tamtych czasach, a co najgorsza ta dramatyczna prośba ojca do syna nie wiele na aktualności straciła i to "nigdy" nadal nie zdewaluowało się.

ocenił(a) film na 7
gotner

Zdewaluowało się.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7

Inwektywy, interesująca rzecz.

ocenił(a) film na 9
Aruel_filmweb

Nic a nic. Kumplowi też to ostatnio powiedziałem.

Aruel_filmweb

Ciągle ten sam syf w polsce. Kto ukradł miliardy, to mu się dobrze tu żyje, a dla reszty to gorsze niż piekło.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Hagan

Też nie jestem za adoptowaniem dzieci, ale koleś - wyluzuj trochę z takimi określeniami!!! Geje też ludzie. Dlatego (między innymi) Polska jest jaka jest bo wszystkie inności nierzadko traktuje się tu tak jak to widać wyżej.

Zygfryd666

A ja dodam, że Ci którzy w agresywny sposób negują takie odmienności tworzą jeszcze większy margines społeczny. Homoseksualista, jakby na to nie patrzeć, to statystycznie rzadziej występujący przypadek niż ten którego dotyczy rozmowa. Wokół nas roi się przecież od przeciwników innej orientacji - nie tylko seksualnej ale również politycznej, czy wyznaniowej. Brakowi tolerancji w tych przypadkach najczęściej towarzyszy brak wychowania, wykształcenia oraz samej kultury. Są to ludzie skłonni do rękoczynów, a przed samosądem powstrzymuje ich jedynie system prawny, którego w wielu przypadkach również są przeciwnikami (kodeks drogowy, prawo podatkowe itd.).
Jak więc można być wrogiem zboczeńców, samemu nim będąc?

ocenił(a) film na 7
Pinzel

No właśnie. Zawsze mnie to smuci, ale najłatwiej jest zrzucić winę na innych, lepiej się żyję widząc gorszych. Dziwi mnie również jak niektórzy swoją agresję tłumaczą religią, eh chyba nie rozumieją ewangelii.

użytkownik usunięty
PiotrekDM1983

Ta pomyłka z imionami chyba nie była zaplanowana, ale... moja babcia kiedyś i moja mama teraz czasem w "ferworze" dyskusji nazywa mnie imieniem mojego brata młodszego o 12 lat. Oczywiście zaraz się śmiejemy i wyjaśniamy pomyłkę. Ojciec przestrzegający dramatycznie syna w emocji i przez tel mógł się pomylić.

Nawiasem mówiąc: kto żył w "tamtych" czasach, doskonale rozumie słowa ojca - nie wracajcie do tej krainy beznadziei. Bo tak było...

ocenił(a) film na 8

film jest piękny , ta scena zapada w pamięci. Muzyka Lorenca zapada na długo

I kto żyje w dzisiejszych czasach. Nadal polska jest krainą beznadziei. Kto ukradł miliony, to mu się tu żyje dobrze, a 90% uczciwych ciągle klepie biedę w beznadziei na zmianę.

PiotrekDM1983

Jestem świeżo po filmie, był niedawno na Kino Polska i nagrałem. Rzeczywiście dobry film, mnie jeszcze pozostanie w pamięci scena pościgu na złomowisku i końcowy akt, gdzie starszy z braci zostawia tą poranioną dziewczynę z nogą w gipsie i mówi: 'wrócę po ciebie!". Elka jest postacią fikcyjną, ale jej ojciec przypomniał mi o innym uciekinierze z PRLu, Dionizym B. który 16 lipca 1975 roku, samolotem An-2 próbował uciec do Austrii lecąc przez Czechosłowację. Niestety został namierzony i wezwano czeskie myśliwce, z PRLu przyszedł rozkaz (prawdopodobnie Jaruzelskiego): "Zestrzelić!", który wykonano. Pilot zginął 8 km przed granicą.

ocenił(a) film na 10
PiotrekDM1983

normalnie plakalam po tej scenie,mocna jest i znakomicie dziala na emocje.Nie to co teraz do kitu film np ''do szpiku kosci'' :)

ocenił(a) film na 8
luckygirl23

Naprawdę dobry 8/10.

ocenił(a) film na 10
PiotrekDM1983

Ryczałam 10 lat temu jako panna...zupełnie inaczej ryczę teraz, jako matka....Nie da się opisać...

ocenił(a) film na 10
henia

no łezka sie kręci w oku

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
PiotrekDM1983

Polska jeden z najgłupszych krajów w europie... Film pokazuje jaki system panował u nas ... Od tamtej pory niby się dużo zmieniło, a tak naprawdę jest jeszcze gorzej :/ Polska to kraj dla nędzników... Tutaj nigdy nie będzie lepiej. W 1795 roku polska zniknęła z mapy - i tak miało zostać !!! Dziś większość z nas miało by obywatelstwo niemieckie i żyło by się nam o wiele wiele lepiej... Nie jestem patriotą - patriotyzm to upośledzenie ! Niestety to co napisałem, może boleć niektórych z nas ale jest to prawdziwe :/

ocenił(a) film na 8
kaperinho

Kiedy pomieszkasz trochę czasu zagranicą to może zrozumiesz, że nie wszystko się wokół kasy kręci.

ocenił(a) film na 8
kaperinho

Dużo łatwiej teraz możesz wybrać, gdzie chcesz żyć. Chcesz u Niemców - proszę bardzo. Rzeczyywiście, szkoda, że nie ma teraz takiego poczucia wspólnoty, zapału i patriotyzmu, jak w dwudziestoleciu międzywojennym. Szkoda też, że niektóre media skutecznie sięją wśród Polaków poczucie niższej wartości, zakompleksienia. Oczywiście, Polacy w dużej mierze z własnej winy stracili niepodległość na długie lata, ale przecież nie jako jedyna nacja na świecie!
Głupota, małostkowość, chamstwo, nietolerancja istnieją w każdym kraju. Powieszkałbyś trochę za granicą, to byś się przekonał jaki tam raj w porównaniu z Polską.

ocenił(a) film na 8
widzszaraczek

Przypominam przy okazji małą "lekcję patrityzmu" - http://www.youtube.com/watch?v=rF70xa49_kI
Dużo prawdy w tym monologu. Chwała dla pana Dańca!

użytkownik usunięty
kaperinho

Dziś większość z nas miało by obywatelstwo niemieckie i żyło by się nam o wiele wiele lepiej.
x
Kre.tynie... hitler nigdy nie zamierzał dawac polakom obywatelstwa niemieckiego bo uznawał ich za podludzi tak jak wszystkich słowian. skonczylbys w piecu krematoryjnym po tym jak z zydami by sie rozprawił. Zobacz jak turcy zyja w niemczech, jak menele.

ocenił(a) film na 4
PiotrekDM1983

Żenująco głupie to było. Trudno uwierzyć, że tacy idioci żyli w Polsce. No cóż, ale widocznie tak, głupot dzieciom nagadali i potem takie efekty. I żeby nikt nie myślał, że nie pamiętam tych czasów - w PRL-u przeżyłam 21 lat. Wszyscy z mojego otoczenia byli zniesmaczeni tym kawałkiem filmu.

ocenił(a) film na 8
kociara_4

a pani i otoczenie to teraz obywatele ub? Takie pytanie retoryczne...

użytkownik usunięty
PiotrekDM1983

Nieudacznicy niech nie wracaja nigdy. Won z mojej pieknej Polski, zyjcie sobie w śmierdzącym jukeju jak faking forejners.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones