PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537460}
7,0 42 135
ocen
7,0 10 1 42135
6,3 10
ocen krytyków
80 milionów
powrót do forum filmu 80 milionów

Bez wątpienia najlepsza rola.Jęśli ktoś miałby dostać za ten film Oscara to właśnie on.

użytkownik usunięty
CHDZ

dokładnie. Świetna rola! Zwraca uwagę. Film bardzo dobry, warto obejrzeć :)

ocenił(a) film na 6
CHDZ

10-tka za celne uwagi pod adresem kościoła i jego funkcjonariuszy w wykonaniu kapitana ;)

CHDZ

Zupełnie nie. Rozwrzeszczany, przeklinający co chwilę w sposób niezwykle sztuczny, w ogóle mnie nie przekonał, podobnie jak film. Mam wrażenie, że był robiony naprędce, byle tylko wypuścić i nachapać się kasy

horenheb

A widziałeś kiedyś kulturalnego milicjanta?Bo ja takich nie znam.
Sztuczny to jest śnieg w Bukowinie tatrzańskiej w tym sezonie.

CHDZ

Nigdy nie widziałam milicjanta, bo urodziłam się w maju '89. Ale wciągu tych 24 lat widziałam kilka dobrych polskich filmów, w których milicjanci wydawali się być wiarygodni.

horenheb

Nic nie straciłaś(wybacz , że wcześniej pomyliłem Cię z facetem ,ale nie widziałem dobrze twojego zdjęcia) bo milicja, sb , zomo i ormo, to dzisiejsza policja.

CHDZ

Chodzi mi o to, że nie "brak kultury", tylko sposób jej zagrania był sztuczny. Taka, np. scena z Lindą: http://www.youtube.com/watch?v=tvZxn9o-x0A - naturalnie i z klasą

ocenił(a) film na 7
horenheb

Głowacki w roli Sobczaka genialny. Zarzut, że zagrał sztucznie brzmi... sztucznie. Jasne, że Linda to dobry aktor, dla mnie największy był w "Kobiecie samotnej", później moim zdaniem w żadnym filmie, nawet "Psach" tak dobrze nie zagrał.

okonsandacz

Nie ma się co rozwodzić nad Lindą, Głowacki zagrał ch*jowo i tyla; tak dosłownie i ekspresyjnie gra się w sitcomach i jasełkach

ocenił(a) film na 7
horenheb

Aha, przekonałeś mnie. I tyla. Ch***o już sobie daruję.

ocenił(a) film na 7
okonsandacz

Moim zdaniem obywatel kapitan zagrał rewelacyjnie, ale sam film jest bardzo przeciętny.

ocenił(a) film na 7
kurkow1988

to czemu dałeś mu 8 / 10 ?

ocenił(a) film na 7
pawlo29

Chyba była to nieprzemyślana reakcja po seansie kinowym. Teraz mam o tym filmie nieco inne mniemanie. Ocenę zmieniłem.

ocenił(a) film na 6
CHDZ

Moim zdaniem rola kapitana była zdecydowanie minusem. Ani to zabawne, ani prawdziwe. Dużo przekleństw i inne "zabawne" kwestie wyglądały w jego wykonaniu, jak wspomniał już ktoś, sztucznie.

ocenił(a) film na 8
Xiri

Popieram!!!
Pan Kapitan na miarę Franca albo Ola

ocenił(a) film na 7
CHDZ

Kapitan był uroczy to fakt. Przypominał mi troszkę Pułkownika Hans Landę z Bękartów Wojny:)
Film nawet przyjemny do oglądania. Myślę że krytycy spodziewali się czegoś w stylu "Śmierć jak kromka chleba" i stąd wynika ich zawiedzenie.
No i Eilia Komarnicka nago. Mniam:D http://3.bp.blogspot.com/-vz3I0KdONi4/UELu3I-fiRI/AAAAAAAAE8o/K6SNMH2gAKI/s1600/ EmiliaKomarnicka_2011_80Milionow_30.jpg
Ode mnie 7/10 za całość
Ode mnie 7/10

ocenił(a) film na 8
CHDZ

Agent Sobczak dla mnie rewalacja - przynajmniej jakis wyrazisty aktor. 7/10 za film, ale za Sobczaka dalem 8/10.

ocenił(a) film na 8
CHDZ

Dołączam się;)

ocenił(a) film na 7
CHDZ

Zdecydowanie najlepsza rola w filmie, Piotr Głowacki zagrał tu chyba rolę życia.

Pozornie rola wydaje się prostacka - wystarczy kląć jak szewc, układać kwieciste wiązanki z wulgaryzmów i być zdecydowanie antypatycznym. Taki miks szczura, konfidenta i szefa, którego każdy podwładny nienawidzi. Do tego wojujący, prześmiewczy, ideologicznie słuszny antyklerykalizm i cynizm. Niby nic trudnego, ale odnoszę wrażenie, że mało kto potrafiłby zagrać taką rolę przekonująco. Trochę mi przypominał Tima Rotha z "Zabić księdza", skondensowany stereotyp ubeka.

Porównanie do Hansa Landy uważam za mało trafione - Landa to opanowany, kulturalny poliglota. Sobczak to cham, który się nie wstydzi swych prostackich manier. Łączy ich natomiast jedno - pragmatyzm, chęć nachapania się i skrywana pogarda dla totalitarnego ustroju , w którym żyją. I to nie dlatego, że niszczy ludzi itp., tylko dlatego, że te ustroje są niewydolne. Sobczak marzy wręcz o PRL lat 50'ych, gdzie wszystko było prostsze i potencjalny opozycjonista kończył w celi śmierci.

W każdym razie rola Głowackiego, mimo, że przesadzona, jest najlepsza i wyrazista w całym filmie, inni aktorzy wypadają przy tym trochę blado.

ocenił(a) film na 9
CHDZ

zagrał klasa. koniec wypowiedzi. więcej nie trzeba

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones