PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537460}
7,0 42 116
ocen
7,0 10 1 42116
6,3 10
ocen krytyków
80 milionów
powrót do forum filmu 80 milionów

Oskarowy kandydat

ocenił(a) film na 6

No nie wiem czy to dobry pomysł.. Kolejny raz w oskarowym wyścigu Polska proponuje film
mocno związany z naszą historią. Naprawdę, nie ma innych filmów? Zawsze wojna,
holocaust i martyrologia..Oprócz Polaków mało kto jest w stanie pojąć i udźwignąć ciężar
gatunku.. Warto byłoby wybrać coś neutralnego pod względem historycznym i
uniwersalnego w wymowie.

miszmisz

a jaki film byś zaproponował?

ocenił(a) film na 6
maciekb80

Jeśli chodzi o polskie kino no to niestety wybór jest dosyć ubogi. W większości są to odmóżdżające komedyjki, prezentujące baardzo niski humor... Ale do rzeczy - "Erratum", "Wymyk", uważam za godne polecenia. Treść uniwersalna bez względu na krąg kulturowy. A tak w ogóle, to mam wrażenie, że era dobrego polskiego kina zakończyła się wraz z PRL-em :(

miszmisz

Ja bym zaproponował "Lęk wysokości"

ocenił(a) film na 6
maciekb80

Widziałam, ale prawdę mówiąc jakoś nie zrobił na mnie piorunującego wrażenia.. Niemniej jednak warty uwagi ;) No i Dorociński ze Stroiński super się pokazali.

miszmisz

Mega wrażenie faktycznie ten film nie zrobił,ale własnie to stonowanie myśle że dało mu swoisty,pozytywny klimat.

maciekb80

W pełni popieram :)

miszmisz

Dokładnie to samo pomyślałam. A przed nami kolejny kandydat, Wajda o Wałęsie. Ponadto, przykro mówić, 80 milionów jest filmem słabym. Historia fajna i podoba mi się zamysł podania jej w formie przyswajalnej dla przeciętnego widza spoza Polski, ale moim zdaniem wszystko to zmarnowane. Trywialne zakończenie razi. Najmocniejsze strony filmu to Stroiński, Głowacki i Czeczot (tak na marginesie do złudzenia przypominający Malajkata).

AgataRaj

jesteś bogiem by wygrało Oskara ... w końcu.

ramirez_vip

profetyzm sie odezwał

maciekb80

ehhh... nie, naprawdę staram się patrzeć z punktu widzenia komisji oskarowej... to by mogło się udać. ale... zapewne okazji ku temu nie będzie.

ramirez_vip

W stronę morza mogło a jesteś bogiem nie może? hę?

ramirez_vip

i Tsotsi który wygrał rok później o podobnej tematyce... moim zdaniem gorszy.

ocenił(a) film na 6
ramirez_vip

Dajcie spokoj, film o dresach. Czym sie zachwycacie?

ocenił(a) film na 6
AgataRaj

Malajkat jak nic, tez to zauwazylem :)

miszmisz

Faktycznie. Polska historia we współczesnym filmowym wydaniu lekko przejadła się. Bez dwóch zdań. Film ma minimalne szanse, gdyż nie sądzę, aby był szeroko rozpowszechniony w amerykańskich kinach oraz w mieście aniołów... ;P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones