PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537460}
7,0 42 087
ocen
7,0 10 1 42087
6,2 9
ocen krytyków
80 milionów
powrót do forum filmu 80 milionów

ojciec mi powiedział, że tytuł chcemy być sobą był nieprzypadkowy, bo ludzie zamiast tego śpiewali chcemy bić ZOMO, ot taka ciekawostka :)

Sapek_92

na historii w klasie podstawowej nasz pani o tym mówiła :) nie wiem czy to nawet w podręczniku nie było napisane :)

ocenił(a) film na 8
FemineGirl

A niektórzy nawet mieli okazję tak pośpiewać we latach 80-tych :)

Sapek_92

Tak było, pamiętam...

Sapek_92

PERFECT na początku śpiewał "normalnie" - "Chcemy być sobą" i chyba nikt nie miał zamiaru tego zmieniać. Jednak z czasem klimat i atmosfera odwilży tamtych dni roku 1980 i 1981 sprawiła, że młodzież - zwłaszcza studencka (ale nie tylko) zaczęła odważniej zachowywać się (na początku) na koncertach, które przecież nie były transmitowane prze TV. I ktoś w pewnym momencie to wymyślił na jednym z koncertów i tak poszło to w Polskę. Nie sądzę, aby refren powstał najpierw w wersji z ZOMO - raczej dopasowano go sprytnie w pewnym momencie do zaistniałej sytuacji wówczas w kraju. Pamiętam tamten czas bo właśnie kończyłem wtedy szkołę średnią i znało się te klimaty z koncertów w STODOLE, Wtedy było odrodzenie polskiego rocka i nie tylko: PERFECT, LADY PANK, REPUBLIKA, TSA, LOMBARD, BUDKA SUFLERA itd. Oczywiście niektórzy grali już wcześniej, ale dopiero tamten czas sprawił, ze pojawiła się nowa jakość tej muzyki i naprawdę porwała młodzież... Wystarczy spojrzeć na ówczesne notowania listy przebojów Programu 3 PR.

ocenił(a) film na 7
Proxima9

W filmie w tle jest też mniej zapamiętany, ale równie dobry utwór "Dorosłe Dzieci" kapeli "Turbo".
Ja tamte czasy pamiętam piąte przez dziesiąte. Za młody byłem. Podstawówka i to wczesna.

Sapek_92

Teraz znów mogą sobie pośpiewać, bo policja rządzona przez udających prawicę zgniłków po PRLu zamienia się powoli w ZOMO-bis.

jan_niezbedny0

miałbyś do czynienia z ZOMO, to byś nie pieprzył za przeproszeniem takich głupot. Na pewno nie byłoby takiej sytuacji, że ktos wydziera się w twarz policjantowi, bo od razu taki delikwent razem z jego kolegami by został przekopany na amen

stratymoralne

To poczekaj trochę dłużej, a najlepiej daj tym mendom większość konstytucyjną.

PS. A czasy ZOMO i stanu wojennego pamiętam, mądralo :)

stratymoralne

Zależy, bo w biały dzień przy ludziach mo w jedej suce takie cwane nie było na interwencji...

Sapek_92

Ojciec głupoty Ci wciskał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones