PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537460}
7,0 42 135
ocen
7,0 10 1 42135
6,3 10
ocen krytyków
80 milionów
powrót do forum filmu 80 milionów

Jestem tylko ciekawa jak wgląda stare 80 baniek.
Chyba nie może to być taka kupa forsy jak na zwiastunie ?
Podoba mi się ten wątek wpleciony w kawałek naszej historii.
Ciekawe czy wydarzyło się to na prawdę ? Dużo pytań mam do tego filmu.
Mam nadzieję że nie zawalę kolejnego wieczoru jak było w przypadku Wyjazdu
integracyjnego.

użytkownik usunięty
wezmnie

Też mi się mocno wydaje , że to nie może być taka kupa banknotów. Zwłaszcza, że były nominały 1000 .
Swoją drogą ponoć w 1981 w Polsce był taki kryzys , że brakowało wszystko więc po jaką cholere mieć 80 milionów skoro nic nie można kupić :)

na czarnym rynku można było wszystko kupić,można było przekupywać przedstawicieli MO urzędasów itp.którzy mieli dostęp do wszystkiego w swoich sklepach,można było kasę na kartki np.na papierosy wymienić,na bony dolarowe do pewexu...ja lata 80-te pamiętam z perspektywy dziecka-mam starą książeczkę zdrowia(dziecięcą) a w niej wbitą pieczątkę sklepu "społem" z adnotacją "wydano 0,5kg sera żółtego",i wspomnienia ze stania w kolejce po cukier całą rodziną bo 1kg na głowę przysługiwał, i godziny spędzone na oglądaniu katalogów zachodnich zabawek,o których mozna było tylko pomarzyć...a jak dzisiaj robię zakupy w hipermarkecie i słyszę jak jakaś wypudrowana blondyna stojąc przy" kilometrowym" regale z szamponami wydziera się do koleżanki z oburzeniem "przecież w tym sklepie NIC nie ma!!!" to mi się flaki przewracają.Chyba odbiegłem od tematu sorry...

ocenił(a) film na 7
ftw_2

Dla takich blondynek ten film to sais fiction

wezmnie

Gratulację dla scenografii !!!
na szybko przeliczając:
paczki po 100 banknotów (tak przeważnie pakuje się w bankach) 1000 zł to daje nam w paczce 100000
aby powstała nam taka kupa kasy potrzebujemy 800 takich paczuszek.
Brawo, ciekawe czy reszta rekwizytów też jest dopięta na ostatni guzik ??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones