PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239166}

Aż poleje się krew

There Will Be Blood
7,7 91 016
ocen
7,7 10 1 91016
8,7 43
oceny krytyków
Aż poleje się krew
powrót do forum filmu Aż poleje się krew

Oglądałam film kilka razy i nadal nie wyłapałam - co takiego pada w rozmowie na plaży między Danielem a Henry'm? Henry mówi: we should get something to eat and meet some women. Daniel odpowiada: we should take them to The Peach Tree Dance. Widać, że Daniel jest zdzwiony brakiem reakcji na te słowa, ale dlaczego?
Plus, czy może ktoś wyłapał co Daniel mówi do Paula w trakcie "chrztu"? Kiedy ten go bije? Potem stają też z tyłu i Daniel mówi coś do niego, po czym mina Paula rzednie. Hm?

ocenił(a) film na 10
jczarkow

[spoiler, oczywiście]
Na pierwsze pytanie chyba nie ma konkretnej odpowiedzi w filmie. Raczej sądzę, że chodzi tylko o pokazanie, jak Daniel się dowiedział, że Henry naprawdę nie jest jego bratem. Albo jestem mało spostrzegawcza ;P
Jestem w trakcie czytania drugiego tomu "Nafty" Uptona Sinclaira i tam nie ma tego wątku (przynajmniej do połowy drugiej części książki, więc sądzę, że już się nie pojawi :P), w oparciu o powieść też Ci bardzo nie podpowiem :(
A co do rzednącej miny, to chyba po prostu chodzi o tę wypowiedź "Here's a pipeline" jako coś w stylu, że ma gdzieś chrzest i te brednie i robi to tylko dla rurociągu. Co mówią przy uścisku rąk nie wiadomo, sądzę, że się dogadują jakoś, nie wiem. Obejrzę jeszcze raz, może mnie oświeci ;-) Póki co, oglądałam tylko raz.

qosieq

Właśnie dziś zaczełam polowania na książkę w internecie :-) jak się czyta??

ocenił(a) film na 10
jczarkow

Oj, ciężko ją znaleźć. Raz na jakiś czas pojawia się na Allegro. Za to jak już się pojawi, jest tania :P za oba tomy dałam w sumie 19zł :)

Jak się czyta? Świetnie :))) Bardzo fajnym językiem napisana, z humorem, tłumaczenie z 1949 i 1946 roku, co sprawia, że spotykasz się ze słowami, których już się nie używa albo z wersjami jeszcze nie spolszczonymi. Ciekawie, nie powiem :D "w New Yorku", "umówić się na interview" etc. :D
Sama fabuła mooocno jest zmieniona w filmie :) Na początku sugerowałam się filmem, potem bohaterowie zaczęli żyć własnym życiem, bo faktycznie są inni (poza Eli). W książce bardzo szeroko przedstawione jest tło polityczne (socjalizm, komunizm, I Wojna Światowa), czego w ogóle nie ma w filmie. No i głównym bohaterem właściwie jest syn. I może tyle napiszę, żeby nie psuć lektury ;-)

Powiem tak: polecam, to na pewno :) Ledwie zaczęłam czytać, zaraz się rzuciłam na kolejne książki Sinclaira :D

qosieq

kupuję... jest na allegro w masakrycznym stanie ale one chyba wszystkie tak wyglądają?

ocenił(a) film na 10
jczarkow

Jeśli to ta aukcja, na którą patrzę, to faktycznie stan pozostawia trochę do życzenia, no i tylko pierwszy tom :(
Mnie się udało dorwać oba tomy na 1 aukcji i pierwszy jest z dorabianą okładką twardą, dopiero pod spodem ta zwykła, w środku...no....stara i zakurzona, ale ja takie książki lubię ;D a drugi tom się lekko rozsypuje, ale okładkę ma oryginalną (gładką, z autorem i tytułem). Myślę, że wszystkie wyglądają mniej więcej podobnie, bo chyba nie było wydań polskich "Nafty" po tym 1946 i 1949. Przynajmniej ja się nie spotkałam :P

ocenił(a) film na 8
jczarkow

? oglądałeś z lektorem czy og wersji ? Daniel pyta się o nazwę sąsiedniej farmy ,tam gdzie się wychował ... po chrzcie daniel mówi sarkastycznie "MAM RUROCIĄG"..

outlaw87

Outlaw87, czytaj proszę ze zrozumieniem :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones