Film

Abbottowie prawdziwi

Inventing the Abbotts
1997
1 godz. 50 min.
6,7 1 931
ocen
6,7 10 1 1931
2 949
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"3675","linkUrl":"/film/Abbottowie+prawdziwi-1997-3675","alt":"Abbottowie prawdziwi","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/36/75/3675/6927605.2.jpg"}
Historia związków trzech zamożnych sióstr Abbott z ubogimi braćmi Holt. Więcej Mniej
{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Akcja rozgrywa się u schyłku lat 50, w małym amerykańskim miasteczku. Film przedstawia historię trzech pięknych sióstr, pochodzących z najbogatszej rodziny w mieście, i dwóch przystojnych, ale biednych braci.

boxoffice
$5 936 344 w USA
na podstawie
Sue Miller "Abbottowie prawdziwi" (opowiadanie)
studio
Fox 2000 Pictures / Imagine Entertainment / Twentieth Century Fox Film Corporation
data produkcji
1997
tytuł oryg.
Inventing the Abbotts
inne tytuły
Abbottowie prawdziwi Polska
Więcej...
Film nakręcono w Kalifornii - miasta: Healdsburg, La Verne, Los Angeles (między innymi studio Paramount), Petaluma, San Francisco, Santa Rosa (między innymi tamtejsza szkoła średnia) oraz w University of the Pacific.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pamela i Doug

  Angel_Heart ocenił(a) film na 9

  Dla mnie choć rzeczywiście jest opowieść o dwóch rodzinach, postaciami pierszoplanowymi są Pamela (Tyler) i Doug (Phoenix) i ich historia najbardziej do mnie przemówiła. Liv Tyler jest niesamowia i jak zwykle urocza i piękna.

 • Miłe zaskoczenie!

  dorcus ocenił(a) film na 8

  obejrzałam film trochę przez przypadek. I wciągnął mnie bardzo szybko. Bardzo spokojny ale w dziwny sposób mną poruszył i nie kazał zapomnieć o sobie jeszcze długo po zakończeniu. Polecam! przede wszystkim miłośnikom gatunku.

  4
  • sam sie dziwię ale jest to jeden z moich filmów wszech czasów a przecież to taka prosta historia (acz w gwiazdorskiej obsadzie) bez większych fajerwerków no cóż może ktoś mi wyjaśni dlaczego oglądałem ten film więcej razy niż jakikolwiek inny?

  • A tak nawiasem mówiąc, ostatnio się zastanawiałem czy mój ulubiony aktor zagrał w czymś z Liv Tyler no i masz. A co do filmu to może nie jest on jakichś wysokich lotów, ale posiada klimat, dzięki któremu chcesz wiedzieć co się dalej stało. 7/10.

  • To świat pełen gry pozorów, do którego nie łatwo jest się dostać. Ale udaje się to niezwykłemu aktorowi, który nazywa się Joaquin Phoenix.