Alessandro Nivola 

Alessandro Antine Nivola

7,1
6 116 ocen gry aktorskiej
Alessandro Nivola
Alessandro Nivola rozpoczynał swoją karierę aktorską po ukończeniu w 1994 roku nauki na prestiżowym Uniwersytecie Yale (wydział literatury angielskiej). Początkowo swoją uwagę skoncentrował na doskonaleniu sztuki dramatycznej, współpracował w tym czasie z wieloma scenami teatralnymi w Angli i Stanach Zjednoczonych . W 1995 roku za swój broadwayowski debiut - sztukę" Miesiąc na wsi" Turginiewa, otrzymał nominację do nagrody Drama Desk. Na deski teatru powrócił latem 1999 roku znakomitą kreacją w "Jak wam się podoba" Szekspira z udziałem Gwyneth Paltrow, sztuką wystawioną na Williamstow Theater Festiwal. Sukcesom na scenie dramatycznej towarzyszyły pierwsze próby zaistnienia na dużym ekranie. Pierwszą znaczącą rolą Nivoli była postać brata paranoicznego kryminalisty-geniusza, granego przez Nicolasa Cage`a w wyreżyserowanym przez Jonha Woo przeboju kina akcji -"Bez twarzy" . Kreacja ta przyniosła aktorowi znakomite recenzje , jak również nominację do nagrody Blackbuster Entertainment.Od tamtego czasu aktor powiększył swój dorobek o takie tytuły jak "Stracone zachody miłości", musicalową adaptację sztuki W.Szekspira, w reżyserii Kennetha Branagha, jak również filmową adaptację powieści Jane Austen "Mansfield Park". Zagrał także jedną z głównych ról w rewolucyjnym pod względem techniki cyfrowej filmie Mike`a Figgisa " Time Code" z Holly Hunter , Salmą Hayek, Jeanne Tripplehorn oraz w " Best Laid Plans" z Reese Witherspoon .
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 czerwca 1972

miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA

wzrost: 175 cm

Aktor
Zdobył Aktor, inną nagrodę oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Emily Mortimer (od 03.01.2003), 2 dzieci: syn Samuel John (ur. 26.09.2003) i córka May (ur. 15.01.2010)
Ma młodszego brata Adriana Nivola.
Pojawił się w reklamach jesiennej kolekcji Gap w 2003 roku.
W 1994 roku ukończył studia licencjackie w zakresie literatury angielskiej na Uniwersytecie Yale w New Haven (Connecticut, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dla jednych wygląda jak Del Piero. Dla innych jak Christian Bale. Mnie osobiście przypomina jednego z braci Fiennesów. A jak przejrzeć to forum to pewnie jeszcze komuś jego twarz skojarzy się z kimś całkiem jeszcze innym :))
Zadziwiające jaki z niego kameleon. Choć zdolności aktorskie u niego już trochę mniej wybitne....

więcej

.

W każdym filmie inna twarz :)

Zupełnie go nie poznałam. W "Coco Chanel" wyglądał naprawdę (i oczywiście zagrał) bardzo dobrze.

Może zagrać Springsteena w filmie biograficznym. Bardzo podobny :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones