Ace Ventura: Pet Detective

opisy filmu

(4)
  • Ace Ventura (Jim Carrey), psi detektyw, jest miłośnikiem zwierząt i pracuje jako detektyw szukający zaginionych przedstawicieli fauny. Pewnego dnia przebrany za dostawcę porywa jednemu z adresatów pieska - uważa, że zwierzak nie jest dobrze traktowany. Mimo kłopotów z samochodem udaje mu się uciec przed rozwścieczonym mężczyzną, który nie od razu orientuje się, że jego szczeniak zniknął. Ace Ventura w mieszkaniu ma mnóstwo zwierząt, ale musi je ukrywać przed właścicielem domu, który ich nie toleruje. Gdy z delfinarium w Miami ginie delfin butlonosy, Ace zostaje wynajęty jako najlepszy, najodpowiedniejszy specjalista do jego odnalezienia. Natychmiast rozpoczyna poszukiwania. Musi się śpieszyć, bo pływający ssak jest maskotką miejscowej drużyny futbolowej, a zbliża się ważny mecz. Szalony detektyw poszukując tropu, trafia między innymi na koncert heavymetalowej grupy Cannibal Corpse, ale nie zabawia tam długo...

  • Ace Ventura to detektyw specjalizujący się w poszukiwaniu zwierzaków. Choć wygląda bardzo dziwacznie, zajada się pestkami słonecznika niczym papuga, a jego fryzura wygląda niczym ogon kakadu, wykazuje pełen profesjonalizm jako detektyw. Teraz ma nowe zadanie. Musi rozwiązać zagadkę zniknięcia delfina z delfinarium w Miami. Jak sobie poradzi najśmieszniejszy detektyw świata?

  • W przeddzień najważniejszych w roku rozgrywek futbolowych, butelkonosy delfin o imieniu Śnieżynek, oficjalna maskotka drużyny piłkarskiej Miami Dolphins, zostaje porwany. Bez niego drużyna nie zagra. Na pomoc zostaje wezwany szalony detektyw Ace Ventura, który specjalizuje się w odnajdywaniu zaginionych i porwanych zwierząt.Wkrótce po zniknięciu delfina przepada również bez wieści najważniejszy gracz drużyny, Dan Marino.

  • Miami Dolphins, słynna drużyna futbolowa, przygotowuje się do zagrania w Super Bowl. W przeddzień otwarcia rozgrywek z basenu zostaje porwany delfin, oficjalna maskotka drużyny. W kilka godzin później znika jeden z najważniejszych graczy, Dan Marino. Właściciel drużyny rozkazuje dyrektorowi marketingu, Melissie, by sprowadziła z powrotem, zarówno ssaka jak i najważniejszego gracza. Melissa zwraca się o pomoc do Ace'a Ventury, detektywa do spraw zwierząt.

opinie i nagrody
multimedia
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię