film

Adwokat

A Civil Action
1998
1h 52m
6,8 7 261
ocen
6,8 10 1 7261
6,2 4
oceny krytyków
Po skażeniu wody pitnej przez zakłady przemysłowe dochodzi do wieloletniego procesu, który jest finansowany przez bezkompromisowego adwokata. Zobacz pełny opis
Adwokat zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Aktor
Film zdobył nagrodę Aktor, inną nagrodę oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Po śmierci kilkorga dzieci w Woburn, w stanie Massachusetts, do której doszło w wyniku skażenia wody przez miejscowe zakłady przemysłowe, rodzice szukają adwokata gotowego wystąpić przeciwko potężnej korporacji o odszkodowanie. Ostatecznie sprawę przyjmuje Jan Schlichtmann (John Travolta) i postanawia poprowadzić ją bez honorarium, choćPo śmierci kilkorga dzieci w Woburn, w stanie Massachusetts, do której doszło w wyniku skażenia wody przez miejscowe zakłady przemysłowe, rodzice szukają adwokata gotowego wystąpić przeciwko potężnej korporacji o odszkodowanie. Ostatecznie sprawę przyjmuje Jan Schlichtmann (John Travolta) i postanawia poprowadzić ją bez honorarium, choć jest to przypadek szczególnie trudny. Z jednej strony korporacja nie przestrzega przepisów i jej wina jest ewidentna, z drugiej jednak jest głównym pracodawcą w rejonie. Poza tym jej interesów broni zespół doświadczonych prawników pod kierunkiem Jerome'a Fachera (Robert Duvall). Ani Schlichtmann, ani jego trzej wspólnicy nie przepuszczają nawet, że zanim uda im się cokolwiek osiągnąć, ich kancelarii zagrozi bankructwo, a ich kariery staną pod znakiem zapytania.

boxoffice
$68 209 981 na świecie
$56 709 981 w USA
$11 500 000 poza USA
budżet
$75 000 000
na podstawie
Jonathan Harr (książka)
dystrybucja
ITI Home Video
studio
Paramount Pictures (przedstawia) / Touchstone Pictures (przedstawia) / Scott Rudin Productions / więcej
tytuł oryg.
A Civil Action
inne tytuły
Propozycję zagrania Jerome'a Fachera otrzymał Marlon Brando, jednak ją odrzucił. Angaż dostał Robert Duvall, o którym scenarzysta Steven Zaillian myślał, pisząc tę rolę.
Pierwszym wyborem do zagrania głównej roli był Will Smith.
Podczas kręcenia zdjęć w Bostonie największą przeszkodą okazała się kapryśna pogoda. Filmowcy życzyli sobie, aby aura nadawała surowego, zimnego wyglądu. Zamiast tego ciągle pokazywało się błękitne, pogodne niebo. Jesień trwała zbyt długo, co zmusiło scenografów do ręcznego zrywania liści z drzew, sprawiając tym samym, że nadeszła zima.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nudny film może o podobnym temacie co Erin Brockovich ale nie ma porównania.

9/10

ocenił(a) film na 7

Jak dla mnie znakomity film i zarazem jeden z lepszych w swoim gatunku.Bardzo ciekawy , wciągający i trzymający w niepewności.A także super klimat , znakomite dialogi , świetne zdjęcia oraz rewelacyjne role Johna Travolty i Roberta Duvalla.

Obejrzałem ten film dzisiaj i nie żałuje tej decyzji ani trochę to był dobry wybór w filmie jest wszystko na plus dobra historia dramat sądowy świetna obsada jak zwykle rewelacyjny John Travolta który w każdej swojej roli jest rewelacyjny pozostali aktorzy również trzymają wysoki poziom gry aktorskiej ale film nie jest...

więcej

W sumie powinien mieć ocenę powyżej 7 pkt. Ciekawy, interesujący, intrygujący, wciągający, dobre role Travolty i Duvalla, którego bardzo lubię. Trochę przypomina Erin Brockovich (czy jak jej tam).

Obejrzę "Adwokata" z ciekawości i porównam który lepszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones