PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98444}

Aleksander

Alexander
6,3 120 257
ocen
6,3 10 1 120257
4,3 15
ocen krytyków
Aleksander
powrót do forum filmu Aleksander

Film ten na pewno nie jest arcydziełem gatunku ale jest dobry.Stone zrobił film według swojej wizji,bez zbędnego Holywoodzkiego efekciarstwa i przymizgiwania się na siłę widzowi.Może dla tego nie podoba się za oceanem.Fakt,że jest długi i przez to dla wielu osób może się wydawać nudny ale tylko dla tych którzy nastawiają się wyłącznie na akcję.Ktoś kto chce się dowiedzieć trochę więcej o życiu Aleksandra Wielkiego nie będzie zawiedziony.Najmocniejszymi elementami filmu są moim zdaniem ciekawie zrobione zdjęcia,muzyka Vangelisa i aktorstwo, które stoi na niezłym poziomie.Najbardziej wiarygodnie wypada w swojej roli Agelina Jolie, chociaż Farrel w roli Aleksandra też zasługuje na pochwałę.Jeżeli chodzi o porównania, dla mnie Aleksander jest filmem lepszym od Troi przede wszystkim w warstwie wizualnej i aktorskiej ale do mojego ulubionego filmu tego gatunku czyli Gladiatora Scotta wiele mu brakuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones