Alexander

2 godz. 55 min.
6,3 119 028
ocen
6,3 10 119028
15 965
chce zobaczyć
4,5 13
ocen krytyków
{"rate":4.5384617,"count":13}
{"type":"film","id":98444,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Alexander-2004-98444/tv","text":"W TV"}]}

"Aleksander" jest filmem opartym na faktach historycznych o największym władcy w historii - o człowieku, który zdołał opanować prawie cały współczesny mu świat w wieku 27 lat. W tym czasie jego niezwyciężona armia, składająca się głównie z Greków i Macedończyków, przebyła nieprawdopodobną odległość 22 000 mil w zaledwie 8 lat.
Opowieść rozpoczyna się w momencie, kiedy Aleksander najeżdża Persję od strony Macedonii, podbija Indie i większą część Azji. Nie przegrywa żadnej bitwy. Prowadzi swoje wojska przez pustynie, dżungle i góry, znosi z powierzchni ziemi każdego, kto próbuje oprzeć się jego potędze.
Film opisuje losy człowieka, który z wodza przeradza się w żywą legendę. Ukazuje jego życie od młodości przepełnionej marzeniami o chwale i przygodach, aż do momentu samotnej śmierci.

Aleksander Wielki (Colin Farrell) wraz ze swoją niezwyciężoną grecką i macedońską armią w ciągu 8 lat przemierzył 35 tysięcy kilometrów, podbijając 90 procent ówczesnego świata. Ukoronowaniem jego wysiłków było stworzenie gigantycznego imperium. W chwili śmierci w wieku 33 lat był panem ówczesnego świata. Film ukazuje także skomplikowane relacje, jakie łączyły go z matką Olimpias (Angelina Jolie), ojcem - królem Filipem II (Val Kilmer), a także przyjacielem, kochankiem, a zarazem dowódcą wojsk Hefajstionem (Jared Leto).

Agus
opis użytkownika

W życiu Aleksandra dużą rolę odegrały mity, które w dzieciństwie opowiadała mu matka, Olimpia. Chciał przewyższyć wielu dawnych bohaterów, w tym Achillesa. Pragnął dokonać czegoś więcej niż oni, co go bardzo wiele kosztowało. Jego ojciec, Filip II, nie doceniał go. Uważał go za uzależnionego od miłości własnej matki. Zdobycie jednego kraju zachęcało Aleksandra do ataku na następny i wciągało, zwłaszcza że przez pewien czas podbijanie świata szło mu bardzo łatwo. Udało mu się zdobyć i zjednoczyć większość współczesnego mu świata. Aleksander kochał walkę. Miał też świadomość, że razem ze swoją armią zmienia świat, co bardzo mu odpowiadało. Nigdy później już nie narodził się taki Aleksander jak on, Aleksander Wielki.

Simbelmyne
opis użytkownika

Zrealizowana z imponującym rozmachem historia jednego z najpotężniejszych przywódców wszechczasów. Aleksander Wielki (Colin Farrell) podbił 90 procent ówczesnego świata, zanim osiągnął 25 lat. Wraz ze swą niezwyciężoną grecką i macedońską armią w ciągu 8 lat przemierzył 35 tysięcy kilometrów obfitujących w oblężenia i podboje, których ukoronowaniem było stworzenie gigantycznego imperium. W chwili śmierci w wieku 33 lat był panem ówczesnego świata. Fascynujący życiorys Aleksandra to nie tylko bitwy i podboje. Niezwykłe i kontrowersyjne było też jego życie osobiste – niekonwencjonalne relacje z zaborczą matką Olimpias (Angelina Jolie), próby sprostania wymaganiom ojca – wielkiego macedońskiego króla, a jednocześnie pijaka i lubieżnika Filipa II (Val Kilmer), związek z przyjacielem, kochankiem i dowódcą wojsk Hefajstionem (Jared Leto), zaskakujące małżeństwo z baktryjską księżniczką Roksaną (Rosario Dawson) – to wszystko składa się na obraz wybitnego człowieka, który udowodnił, że śmiałym szczęście sprzyja.

opis dystrybutora dvd

Aleksander. Nieustępliwy zdobywca, który nie przegrał żadnej bitwy i powiódł swych żołnierzy do krańców ówczesnego świata. Historia jednego z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych przywódców, Aleksandra "Wielkiego" Macedońskiego (Colin Farrell), człowieka, który podbił większość starożytnych państw zanim osiągnął 25 lat. Wraz ze swoją niezwyciężoną armią grecko-macedońską w ciągu 8 lat przemierzył 35 tysięcy kilometrów, a ukoronowaniem jego podbojów było stworzenie gigantycznego imperium. Obraz wybitnego człowieka, który udowodnił, że śmiałym szczęście sprzyja.

opis dystrybutora dvd

Barwna opowieść o życiu jednego z najznamienitszych wodzów starożytności, który podbił większość ówczesnego świata. Reżyser postanowił zachwycić widzów nie tylko widowiskowymi scenami walki, ale także pikantnymi szczegółami z prywatnego życia wodza, który jak głosi plotka, był homoseksualistą. Kontrowersyjną postać gra Colin Farrel, znany z "Telefonu" i "Rekruta".

opis dystrybutora dvd

Starzejący się Ptolemeusz (Anthony Hopkins) wspomina dzieje Aleksandra Wielkiego (Colin Farrell) - obdarzonego genialnym zmysłem strategicznym wychowanka Arystotelesa (Christopher Plummer). Od swoich najmłodszych lat był on przygotowywany na objęcie władzy. Było to wielkim marzeniem jego matki Olimpii (Angelina Jolie), która popadła w niełaskę króla Filipa II (Val Kilmer). Dzięki synowi ambitna kobieta miała nadzieję awansować w dworskiej hierarchii. W roku 331 p.n.e. oddziały Aleksandra Wielkiego szykują się do walki z Persami pod Gaugamelą. Wódz zagrzewa armię do boju. Wszyscy dostrzegają jednak przewagę liczebną wojsk perskiego króla Dariusza (Raz Degan). Bitwa ta okaże się decydująca dla historii. Po jej zakończeniu Aleksander zostanie zapamiętany jako jeden z największych zdobywców w dziejach świata.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Oliver Stone ambitnie podjął się stworzenia epickiego filmu o życiu macedońskiego zdobywcy Aleksandra Wielkiego. Pomimo wczesnej śmierci Aleksandra, jego wizja zjednoczenia świata i łagodzenia konfliktów trwa w naszych czasach. Narrator filmu, Anthony Hopkins, w roli Ptolemeusza (jednego z generałów Aleksandra) opisuje niektóre z historycznych bitew oraz relacje ówczesnego władcy z najbliższym otoczeniem. W ten sposób poznajemy osobowość Alexandra (Colin Farrell), złożone stosunki z ojcem (Val Kilmer) i matką (Angelina Jolie), ślub z piękną Roksaną (Rosario Dawson), jak także jego związek z najlepszym przyjacielem Hefajstionem (Jared Leto), który to związek w niejednoznaczny sposób dotyka ich osławionego homoseksualizmu. Te osobiste bitwy kontrastują się ze śmiałymi osiągnięciami Aleksandra, który od najmłodszych lat wychowywany był w duchu siły i wiary.

Sunny
opis użytkownika