PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98444}

Aleksander

Alexander
6,3 120 164
oceny
6,3 10 1 120164
4,2 14
ocen krytyków
Aleksander
powrót do forum filmu Aleksander

Mam pytanie.... ile jest wersji filmu? slyszalem , ze alexander the final cut jest najdluzsza :) wie ktos ile ona trwa?? na jednych stronach pisza 213min a na innyc 214min ..... sa tez wersje ktore roznia sie od siebie 1 min? O.o

rotanimod

sorry ale ja oglądałam wersje która ma 175 minut czyli 2 godziny 55 minut. nie sądzę żeby była jakaś która ma 3h i 34 minuty o.O to za dużo, nikt by tyle nie wysiedział chyba

ocenił(a) film na 10
egoistka94

Istnieje wersja reżyserska, te 2.55 to wersja standardowa. Niestety nie mogę podać ile ona faktycznie trwa, ale prawdopodobnie faktycznie 3.34.

ocenił(a) film na 10
rotanimod

Jest wersja Alexander Revisited Super The Final and Most Awesome Ass Kicking Ultimate Cut Ever Made i trwa 3 godziny 33 minuty i 36 sekundy. Nawet interludium w nim jest!!! I to naprawdę niesamowity, niezapomniany filmowy odjazd. Ostateczny film historyczny, połączenie "300" z "Braveheartem" i każdym innym kozackim filmem.

Roy_v_beck

idiota jestes ;)

ocenił(a) film na 10
rotanimod

To tak poważnie mówiąc, faktycznie istnieje wersja 214 minutowa. I tak ma interludium, czyli taką swoistą przerwę, dla tych, co to nie mogą wysiedzieć na całości.

Dalej w moim powyższym poście była subiektywna opinia co do tego, że to bardzo wartościowa wersja tego filmu, gdyż każda poszczególna scena zawiera w sobie istotną wartość i rozbudowuje treść filmu, a tym samym opowieść o tytułowym bohaterze. Dodatkowo jeszcze porównałem ten film do "300", bo scena pojedynku Bucefała ze słoniem jest równie odrealniona, technicznie nawet podobnie wykonana, gdyż zawiera zwolnione tempo i nierzeczywistą kolorystykę, a przy tym ma tę niewyobrażalną masę satysfakcji i atrakcyjności, jakie miały sceny walk w "300".

To takie idiotyczne wytłumaczenie mojego pierwszego posta. Być może trochę wydłużyłem nazwę tej wersji, ale "Revisited The Final Cut" brzmi mniej adekwatnie i mniej epicko niż zaproponowany przeze mnie tytuł.

rotanimod

Pomijając wersje to 1 minutą się nie przejmuj. Filmy nie kończą się co do minuty ale zwykle jest jeszcze ileś tam sekund stąd różne długości. Podobnie jest z rokiem produkcji; niekiedy podawana jest data premiery, zwykle to rok później (a nawet kilka lat jak za komuny w Polsce np. "Wojna Światów" albo "Na Srebrnym Globie").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones