PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98444}

Aleksander

Alexander
6,3 120 257
ocen
6,3 10 1 120257
4,3 15
ocen krytyków
Aleksander
powrót do forum filmu Aleksander

Stone nie zawiódł. Lubie oglądać w kinie wielkie produkcje, ktore zazwyczaj poddawane są ostrej krytyce. Idę ze złym nastawieniem i zazwyczaj wychodzę zadowolony. Tak bylo i tym razem. Piękna, nieszczęśliwa, historyczna opowieść o wielkim wodzu. Wspaniałe sceny batalistyczne (szkoda, ze tylko dwie, ale i tak zonka wykręcała mi ramię ;)). Ładnie i ciekawie zagrane role: miotany emocjami Farell (choć za nim nie przepadam), złowroga i piękna Jolie, zupełnie inny, lecz bardzo autentyczny Kilmer (to akurat mój ulubieniec). Mimo starań nie doszukałem się kiczu czy banału, a film mimo 3 godz. nie nudzi ani chwili. Polecam.
A swoją drogą, te wszystkie recenzje, są na jedno kopyto. Wygląda to na globalny spisek: Stone komuś w USA nie posmarował, ktoś znany napisał w zemście kiepską recenzję, a kolejne tabuny krytyków (z naszymi rodowitymi) piszą to samo, by nie wyjść na takich, co sie nie znają...
A swoją drogą, życzę wszystkim dużo Szczęścia w Nowym Roku :)

ocenił(a) film na 8
TOMEK0101

Masz w 100% rację. Widać, że Polska chce iść za modą i skoro w USA piszą, że film jest kiepski no to u nas tez tak musi być. A sceny batalistyczne były tak genialnie zrobione, że wogóle nie było widac efektów specjalnych. Film jest genialny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones