PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465818}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,1 367 665
ocen
7,1 10 1 367665
5,3 33
oceny krytyków
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

Jak w temacie, wiem kto jest reżyserem, i zdaję sobie sprawę z tego w jakim
klimacie może być ten film, ale z drugiej strony w Heliosie sygnowany jest
jako "dla dzieci" jak myślicie?

szymon_sacher

Film jest oficjalnie od lat 10 czyli dla dzieci- a nie bez ograniczeń .Inne filmy Tima Burtona były co najmniej od lat 12 nawet "Charlie i fabryka czekolady".

ocenił(a) film na 9
szymon_sacher

Burton jest dosyć specyficzny, wątpię, czy sześciolatkowi się spodoba.

Irethi

Z tego co czytałem to film jest BARDZO dla dzieci. Mimo iż to Burton ;)

ocenił(a) film na 7
Grievous

Sądząc po zwiastunie, raczej nie ryzykowałabym z pokazywaniem tego filmu dzieciom poniżej 12 roku życia. Już sama "Alicja" jest specyficzna i nie do końca bajkowa, nie mówiąc już o interpretacji Burtona. U tego pana makabreska czasem kryje się nawet tam, gdzie się jej człowiek nie spodziewa. Przyjrzyjcie się chociażby plakatowi z Szalonym Kapelusznikiem. Zwróćcie uwagę na jego dłonie... Pokazalibyście go małemu dziecku? Bo ja niekoniecznie...

athaiya_matsumoto

A co ja mam nie tak z dłońmi? .__.

athaiya_matsumoto

A co ja mam nie tak z dłońmi? .__.

szymon_sacher

Film był kręcony z myślą o dzieciach i zapowiada się na mocno infantylnie, więc teoretycznie spokojnie dzieciak mógłby obejrzeć, jednak ja pamiętam, że mi się takie klimaty jak byłem dzieckiem nigdy nie podobały. Postacie są dosyć "zdeformowane" i dzieciaka może to trochę męczyć, bo będzie się nad tym zastanawiać i próbować to sobie poukładać.

Inna sprawa, jeśli widział Muminki w TV, to taka Alicja to pryszcz ;)
Nie ma nic straszniejszego w bajkach dla dziecka niż Buka czy inne paranormalne dziwactwa świata Muminków, które po prostu działają na psyche ;)

ocenił(a) film na 5
szymon_sacher

Ja bym nie ryzykował, ostatnio wiekszosc nowych bajek jest coraz mniej dla
dzieci niestety, jak juz to tych starszych.

ocenił(a) film na 9
szymon_sacher

Johnny Depp jak zwykle w świetnej roli:] może być śmiesznie, warto czasem dla odmiany obejrzeć bajkę z dobrymi aktorami :)

ocenił(a) film na 6
panna_meo

warto iść bo poruszy dziecku wyobrażnię a 6 latek jest w sam raz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones